Xerox schodzi pod ziemię

Xerox pracuje nad zgodnością swoich kombajnów biurowych z Metro - wbudowaną w Longhorna technologią, mającą usprawnić proces zarządzania i przetwarzania dokumentów papierowych na cyfrowe (i odwrotnie). Pierwsze prototypowe urządzenia, korzystające z nowej technologii, zostały zaprezentowane na organizowanej przez Microsoft konferencji WinHEC (odbywającej się w Seattle).

Dzięki wykorzystaniu otwartych, wygodnych w użyciu formatów XML, XAML i ZIP, Metro ma szansę zrewolucjonizować świat drukowania, skanowania i katalogowania dokumentów.

Nowa technologia byłaby jednak niczym, gdyby nie obsługujący ją sprzęt. Implementacja Metro w urządzeniu biurowym Xerox WorkCentre Pro daje użytkownikom możliwość skorzystania z wszystkich zalet nowej technologii. Właściciel sprzętu Xeroksa jest w stanie na przykład określać poziom zabezpieczeń dokumentu, może także modyfikować elementy wydruku nawet wtedy, gdy dokument jest już wysyłany do drukarki.

Oprócz drukowania Metro usprawnia również skanowanie: wykorzystując technologię Xerox Mixed Raster Content, bezstratnie kompresującą skanowane obrazy, możliwe jest jednoczesne przesyłanie nawet skomplikowanej grafiki i drukowanie - bez opóźnień wynikających z przeciążenia łącza.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: