Xerox wchodzi w Internet

Firma Xerox ogłosiła stworzenie odrębnego oddziału mającego skoncentrować się na biznesowej działalności sieciowej i technologiach związanych z Internetem.

Nowy sieciowy oddział firmy Xerox (Internet Business Group) ma za zadanie przyspieszyć i rozwinąć działalność firmy opartą na sieci i zmaksymalizować wartość i efektywność technologii związanych z Internetem. Strona WWW firmy ma być rozbudowana o dodatkowe, interaktywne możliwości komunikacyjne, tworzące trwałe relacje z klientami i oferujące im poszerzone usługi dostępne online.

Przedstawiciele firmy nie podali szczegółów projektu, ale specjaliści uważają, że Xerox spóźnił się nieco z całą koncepcją. Pozycja firmy na rynku nie należy do najlepszych i choć finansowe wyniki za grudzień 1999 r. nie są jeszcze znane, to w październiku i listopadzie zanotowano drastyczny spadek obrotów i nic nie zapowiadało zmiany tendencji zniżkowej. Szczegóły na temat efektywności nowo powstałej Internet Business Group pojawią się 25.01.2000 r., kiedy to Xerox ogłosi swoje wyniki z IV kwartału minionego roku.

Więcej informacji: idgcentral.com