Xiaomi 12 Ultra najlepszym smartfonem do zdjęć? Obiektyw marki Leica potwierdzony

Chińska firma może wkrótce wydać jednego z najmocniejszych smartfonów do fotografii.

Smartfon Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra

Źródło: Twitter.com / LetsGoDigital - Mark Peters

Xiaomi oficjalnie ogłosiło współpracę z niemiecką marką Leica - zajmującą się tworzeniem sprzętu do fotografii. Pierwsze urządzenie z nowym obiektywem pojawi się na rynku już w lipcu i najpewniej będzie to Xiaomi 12 Ultra.

Leica przez ostatnie 5 lat współpracowała z marką Huawei, jednak kolaboracja obu firm dobiegła końca. Od 2022 roku Xiaomi ma otrzymać wyłączność na obiektywy niemieckiej firmy - oznacza to, że na rynku nie będą pojawiały się inne smartfony wyposażone w kamery z logiem Leica.

Zobacz również:

Xiaomi 12 Ultra najlepszym smartfonem do zdjęć? Obiektyw marki Leica potwierdzony

Ogłoszenie współpracy firm, Źródło: Xda-Developers.com

Plotki na temat obecności ulepszonych aparatów w nowych urządzeniach Xiaomi pojawiały się w branży od dawna. Już na pierwszych renderach Xiaomi 12 Ultra można było zauważyć logo niemieckiej marki. Teraz - po oficjalnym potwierdzeniu tych spekulacji - smartfon zapowiada się jako jedna z najmocniejszych premier tego roku! Urządzenie zostanie bowiem wyposażone nie tylko w wysokiej klasy obiektywy, ale i nowy procesor Snapdragon 8 Gen 1+.

Od autora:

Xiaomi 12 Ultra zapowiada się niezwykle ciekawie. Już po pierwszych spekulacjach na temat wyglądu smartfona oraz jego specyfikacji można było się domyślić, że będzie to bardzo mocne urządzenie. Wydaje się, że nowy 12 Ultra będzie mógł pretendować do miana najmocniejszego smartfona w 2022 roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: