Xiaomi 12 będzie pierwszym na świecie smartfonem ze Snapdragonem 8 1Gen!

Oficjalny profil społecznościowy Xiaomi poinformował, że nachodzący flagowy model Xiaomi 12 ma być pierwszym na świecie smartfonem, który będzie zasilany przez najnowszy układ od firmy Qualcomm.

Źródło: Technizo Concept / nl.letsgodigital.org

Pierwsza generacja układu Snapdragon 8, zaprezentowana podczas trwającego Snapdragon Tech Summit firmy Qualcomm, zasili w przyszłym roku kilka flagowych urządzeń z Androidem. Realme już potwierdziło, że jego GT 2 Pro będzie korzystać z tego rozwiązania, a teraz założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, pan Lei Jun, również potwierdził użycie świeżo ogłoszonego flagowego układu Qualcomm w nadchodzącym Xiaomi 12.

Pan Jun nie zdradził nic na temat Xiaomi 12, ale powiedział, że seria Xiaomi 12 "będzie pierwszymi na świecie smartfonami", które będą posiadać 1. generację Snapdragona 8.

Zobacz również:

CEO nie ujawnił również daty premiery serii Xiaomi 12, ale plotki głoszą, że smartfon zadebiutuje 12 grudnia. I choć nie mamy jeszcze żadnego potwierdzenia, oficjalny profil na Twitterze firmy opublikował krótki klip wideo, podając, że masowa produkcja Xiaomi 12 została rozpoczęta i "nadejdzie wkrótce".

Podczas gdy pan Jun mówi, że seria Xiaomi 12 będzie pierwszą na świecie, która będzie napędzana przez układ Snapdragon 8 Gen 1, w rzeczywistości może być jednak inaczej. Motorola ogłosiła już wydarzenie na 9 grudnia, podczas którego ma odsłonić model Edge X30 - smartfon napędzany właśnie Snapdragonem 8 Gen 1.

OnePlus, Oppo i iQOO również potwierdziły wprowadzenie na rynek smartfonów napędzanych Snapdragonem 8 Gen 1, lecz nie dostaliśmy dokładniejszych informacji na ten temat. Firma nubia podała, że użyje nowego flagowego chipu w swojej serii Z, podczas gdy ZTE ogłosiło, że wprowadzi na rynek serię smartfonów Axon ze Snapdragonem 8 Gen 1 w przyszłym roku.