Xiaomi 12 coraz bliżej? Chińczycy przyspieszają produkcję!

Czy najnowszy flagowiec chińskiego producenta - model Xiaomi 12 - trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu?

Koncept Xiaomi 12. Fot.: nl.letsgodigital.org

W sieci pojawia się coraz więcej informacji i przecieków dotyczących kolejnej generacji flagowych urządzeń Xiaomi. Nie tak dawno temu pojawiły się informacje dotyczące przyszłorocznych flagowych procesorów Qualcomm Snapdragon 898. To właśnie te procesory mają znajdować się w Xiaomi 12, a chiński producent ma być pierwszym, który wykorzysta nowy chip w swoich urządzeniach. Powtórzy się więc sytuacja, w której to Chińczycy ponownie wprowadzą najnowszy procesor na rynek.

Najnowsze przecieki z Chin dodatkowo sugerują, że premiera tego smartfona może nastąpić szybciej, niż sądzimy. Digital Chat Station, leakster publikujący na Twitterze i Weibo sugeruje, że Xiaomi dodatkowo przyspiesza produkcję Xiaomi 12, a ich premiera ma mieć miejsce na początku grudnia. Spodziewamy się, że wydarzenie Tech Summit 2021, na którym Qualcomm zaprezentuje nowy chip Snapdragon 898 odbędzie się pomiędzy 30 listopada, a 2 grudnia. Kilak dni później swoją premierę ma mieć natomiast Xiaomi 12.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 6.12.2021]
  • Xiaomi 12 będzie pierwszym na świecie smartfonem ze Snapdragonem 8 1Gen!
Xiaomi 12 coraz bliżej? Chińczycy przyspieszają produkcję!

Fot. weibo.com

Oczywiście premiera zostanie zarezerwowana dla Chin. W typowym dla siebie style Xiaomi najpierw wypuści urządzenie na swój rodzimy rynek. Spodziewamy się więc, że w pozostałych regionach świata Xiaomi 12 pojawi się dopiero pod koniec 2021, być może przed okresem świątecznym.

Xiaomi 12 ma posiadać aparat z trzema 50 MP sensorami, wspierać szybkie ładowanie 100 W oraz posiadać wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2K. W chwili obecnej nie są znane sugerowane ceny urządzenia.

Zobacz także: Premiera Snapdragon 898 już niedługo. Znamy szczegóły!