Xiaomi 12 pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 898?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji o flagowym procesorze Qualcomm na 2022 rok - modelu Snapdragon 898.

Koncept Xiaomi 12. Fot.: nl.letsgodigital.org

Spodziewamy się, że pierwszymi producentami, którzy wypuszczą na rynek smartfony z nowymi procesorami Qualcomm Snapdragon 898 będą Motorola oraz Xiaomi. Przez dłuższy czas wydawało się, że jako pierwsza dokona tego amerykańska Motorola. Teraz wszystko wskazuje jednak na to, że Chińczycy wyprzedzą konkurencję.

Xiaomi 12 pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 898?

Spodziewamy się, że Motorola będzie w stanie zaprezentować nam telefon z tym procesorem jeszcze w grudniu tego roku. Takie informacje przekazuje także Digital Chat Station, publikujący na Twitterze oraz Weibo leakster. Amerykanie planują wypuścić swojego najnowszego flagowca pod koniec tego miesiąca, zapewne tuż przed okresem świątecznym. Wygląda jednak na to, że Xiaomi po raz kolejny uprzedzi konkurencję. Premiera Xiaomi 12 ma odbyć się w pierwszej połowie grudnia, a smartfony rzekomo trafiły już do masowej produkcji.

Zobacz również:

Jeżeli tak się stanie, to chiński producent ponownie będzie pierwszym w implementacji najnowszych rozwiązań. Przypomnijmy, że Xiaomi jako pierwsze wykorzystało także flagowy procesor Snapdragon 888. Najnowsze informacje pozwalają przypuszczać, że stanie się tak także w przypadku Snapdragona 898. Prezentacja nowego chipu powinna mieć miejsce w pierwszych dniach grudnia. Spodziewamy się więc, że ogłoszenie Xiaomi powinno nastąpić tuż po nim, jeżeli nie tego samego dnia, jak miało to miejsce w przeszłości.

Nawet jeżeli Xiaomi 12 zadebiutuje ze Snapdragonem 898 w grudniu tego roku, to nie należy spodziewać się, że chętni na zakup w Polsce będą mogli od razu ustawić się w kolejce. Początkowo urządzenie trafi pewnie do sprzedaży tylko na terenie Chin i dopiero po kilku tygodniach zostanie udostępnione w pozostałych regionach.

Zobacz także: MIUI 13 jeszcze w tym roku! Jest na co czekać?