Xiaomi 12S Ultra z oficjalną datą premiery! Czy pokona Galaxy S22 Ultra?

Już wkrótce swoją premierę będą miały nowe flagowce od Xiaomi. Wśród nich będzie model 12S Ultra, który może stać się najsilniejszym smartfonem z Androidem na rynku.


Smartfon Xiaomi 12S Ultra oraz smartfon Xiaomi 12S Pro i smartfon Xiaomi 12S

Źródło: Xiaomi

Wstęp

Chińska marka oficjalnie zapowiedziała nowe smartfony z serii 12S. Należą do nich modele 12S, 12S Pro oraz 12S Ultra. Urządzenia mają zadebiutować już 4 lipca.

Smartfony zostały wykonane we współpracy z niemiecką marką Leica, która specjalizuje się w tworzeniu aparatów oraz obiektywów. Nie dziwi więc, że nowe modele z serii 12S mogą wywołać spore zamieszanie na rynku najlepszych telefonów do fotografii. Oczekiwania są spore, jednak czy Xiaomi będzie w stanie je zaspokoić?

Zobacz również:

Najbardziej wyczekiwaną premierą jest pojawienie się modelu 12S Ultra.

Na temat jego specyfikacji wiemy już bardzo dużo, a więc sprawdźmy czy realnie jest on w stanie zagrozić swojej największej konkurencji, czyli Samsungowi Galaxy S22 Ultra.

Xiaomi 12S Ultra vs Galaxy S22 Ultra - Procesor

Pod względem wydajności procesora, nowy smartfon chińskiej marki najprawdopodobniej znacznie przebije wyniki osiągane przez urządzenie Samsunga.

Xiaomi 12S Ultra ma zostać oparty na najnowszej jednostce marki Qualcomm - Snapdragonie 8+ Gen 1. Jeśli spojrzymy na benchmarki to wyraźnie zobaczymy, że nowe podzespoły sprawują się znacznie lepiej i osiągają o wiele lepsze rezultaty w testach niż Snapdragon 8 Gen 1 w Galaxy S22 Ultra. Tyczy się to zarówno wyników w GeekBench 5:

Xiaomi 12S Ultra z oficjalną datą premiery! Czy pokona Galaxy S22 Ultra?

Źródło: nanoreview.net

Jak i Antutu:

Xiaomi 12S Ultra z oficjalną datą premiery! Czy pokona Galaxy S22 Ultra?

Źródło: nanoreview.net

Przy odpowiedniej optymalizacji systemu Xiaomi 12S Ultra może stać się najwydajniejszym smartfonem z Androidem na rynku.

Xiaomi 12S Ultra vs Galaxy S22 Ultra - Bateria

Model 12S zostanie wyposażony w baterię o pojemności 4800 mAh, co w porównaniu z S22 Ultra daje wynik gorszy o 200 mAh.

Ogniwo będzie więc nieco słabsze w chińskim smartfonie, ale w tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać i przyjrzeć samemu ładowaniu. Xiaomi naładujemy ładowarką o mocy 120 W, podczas gdy koreański producent oferuje akumulator o mocy jedynie 45 W. To prawie 3 razy mniej.

Tak więc nawet jeśli 12S Ultra szybciej straci swoje 100% baterii, to jego naładowanie potrwa wyraźnie krócej. Starsze modele z serii 12 - takie jak Xiaomi 12 Pro - jesteśmy w stanie naładować w pełni w przeciągu zaledwie 20 minut.

Samsung od dawna odstaje od konkurencji jeśli chodzi o moc swoich ładowarek, ale przy tej premierze może stać się to jeszcze boleśniej odczuwalne dla koreańskiej firmy.

Xiaomi 12S Ultra vs Galaxy S22 Ultra - Aparat

Jedno z najciekawszych porównań.

Galaxy S22 Ultra jest obecnie jednym z najlepszych smartfonów do zdjęć. Posiada on obiektyw główny o rozdzielczości 108 MP oraz trzy dodatkowe obiektywy o rozdzielczości 12 MP, 10 MP oraz 10 MP. Najważniejszy jest jednak 100x zoom cyfrowy oraz 3x i 10x zoom optyczny. Pełne możliwości przybliżenia w tym telefonie możecie zobaczyć chociażby tutaj:

Dla porównania Xiaomi 12S Ultra ma zadebiutować z aparatem głównym o rozdzielczości 50 MP oraz dwoma obiektywami dodatkowymi o rozdzielczości 48 MP.

Najbardziej intrygująca jest jednak zapowiedź producenta, z której wynika, że model 12S Ultra będzie w stanie wykonywać zdjęcia z 5x zoomem optycznym oraz 120x zoomem cyfrowym.

Wygląda więc na to, że i w tej płaszczyźnie Galaxy S22 Ultra będzie miał poważną konkurencję.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: