Xiaomi 12T Pro już wkrótce! Czy będzie alternatywą dla Xiaomi 12S Ultra?

Poznaliśmy kluczowe podzespoły kolejnego smartfona od Xiaomi. Być może okaże się on godnym zastępcą dla modelu 12S Ultra na globalnym rynku.

Xiaomi 12T Pro już wkrótce! Czy będzie alternatywą dla Xiaomi 12S Ultra?

Do sieci trafiły informacje dotyczące najbliższej premiery od chińskiej marki.

Przecieki mówią o smartfonie wyposażonym w Snapdragona 8+ Gen 1 oraz 200 MP kamerę. Tym telefonem najprawdopodobniej będzie model 12T Pro, którego debiut powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku.

Nie tak dawno Xiaomi zaprezentowało nową serię swoich flagowych urządzeń, która została oznaczona jako 12S. Niestety urządzenia zadebiutowały jedynie na chińskim rynku i nic jak na razie nie wskazuje na to, by miały doczekać się globalnej premiery.

Zobacz również:

Xiaomi 12T Pro może więc być alternatywą dla modelu 12S Ultra - dostępną w szerszej dystrybucji. Smartfon oprócz najnowszego procesora marki Qualcomm oraz 200 MP obiektywu od Samsunga otrzyma również 120 Hz ekran OLED i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Autor przecieków wspomina również o spodziewanej cenie smartfona, która ma wynosić od 13 milionów VND do 15 milionów VND (dong wietnamski). W przeliczeniu na złotówki kwota ta waha się między 2600 zł, a 3000 zł. Oznacza to, że telefon nie będzie flagowcem klasy premium, którego cena jest równie zaporowa jak jego dostępność (patrz Xiaomi 12S Ultra).

Jednak czy Xiaomi 12T Pro będzie w stanie dorównać Xiaomi 12S Ultra?

Model 12S Ultra jest pierwszym smartfonem jaki zadebiutował na Snapdragonie 8+ Gen 1. Procesor będzie jednak taki sam w przypadku obu urządzeń. Czym więc będą się one różnić?

Na ten moment możemy jedynie spekulować na temat decyzji chińskiej marki, ale z całą pewnością 12T Pro nie będzie posiadał tak wielu flagowych funkcji jak jego droższy brat. Wnioskuję to przede wszystkim po cenie urządzenia.

Smartfon może otrzymać 200 MP obiektyw Samsunga, ale nie wiemy nic na temat matrycy, która zostanie wykorzystana w aparacie. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o tym, że Xiaomi 12S Ultra otrzymał sensor o przekątnej 1 cala.

Jest to największy czujnik dostępny w urządzeniach mobilnych, a więcej na ten temat możecie przeczytać w tym tekście - LINK.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: