Xiaomi 13 Lite coraz bliżej! Urządzenie będzie znacznie tańsze niż podstawowe modele Xiaomi 13

Popularna marka przygotowuje się do ważnego pokazu, na którym zobaczymy prezentacje jej nowych flagowców.

Źródło: ChinaGadgets

Jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli oglądać globalną premierę smartfonów Xiaomi z serii oznaczonej numerem 13. Wśród zaprezentowanych modeli znajdą się następujące warianty urządzenia:

  • Xiaomi 13,
  • Xiaomi 13 Pro,
  • Xiaomi 13 Lite.

Wiele spekulacji wskazuje również na debiut modelu Ultra, choć jak dotąd mamy zdecydowanie najmniej informacji na jego temat. Wariant oznaczony dopiskiem Lite będzie najtańszą wersją smartfona, a jego cena ma być wyraźnie niższa niż będzie to miało miejsce w przypadku podstawowych edycji urządzenia.

Kwota w jakiej Xiaomi 13 Lite zadebiutuje na Starym Kontynencie ma wynosić 499 euro (około 2370 zł) za wariant wyposażony w 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na pliki. To znacznie mniej niż w przypadku podstawowego modelu, który najprawdopodobniej będzie kosztował w Polsce ponad 4700 zł. Oficjalne ceny pozostają jednak niewiadomą, a ostateczne kwoty poznamy 26 lutego podczas premiery Xiaomi 13.

Zobacz również:

Xiaomi 13 Lite coraz bliżej! Urządzenie będzie znacznie tańsze niż podstawowe modele Xiaomi 13

Źródło: MySmartPrice

Wśród przecieków dotyczących modelu Lite znajdziemy również informacje na temat wariantów kolorystycznych, w których zadebiutuje urządzenie. Do sprzedaży trafią trzy wersje: czarna, niebieska oraz różowa. Procesorem zasilającym Xiaomi 13 Lite ma być Snapdragon 7 Gen 1, wspierany przez 8 GB pamięci RAM.

Na froncie smartfona znajdziemy ekran o przekątnej 6.55-cala, którego maksymalna częstotliwość odświeżania wyniesie 120 Hz. Urządzenie nie będzie więc specjalnie duże, ale pomieści w sobie baterię o pojemności 4500 mAh. Wczesne przecieki sugerują także, że Xiaomi 13 Lite naładujemy ładowarką o mocy 67 W.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: