Xiaomi 13 jeszcze w listopadzie? To może być smartfon roku!

Nie tak dawno zadebiutowała seria 12S, która nie doczekała się światowej premiery. Chińska marka może jednak przygotowywać dla nas kolejne flagowe modele, które będą dostępnie globalnie.

Smartfon Xiaomi 12

Źródło: Tudocelular.com

Według najnowszych przecieków Xiaomi 13 może pojawić się na rynku jeszcze w listopadzie tego roku. Trzeba przyznać, że tempo wypuszczania smartfonów przez chińską firmę jest błyskawiczne - jednak co z jakością ich urządzeń i czego możemy się spodziewać po nowym flagowcu?

Źródłem informacji jest portal Pocket-Ink, który dotarł do ciekawych wiadomości na chińskiej stronie MyDrivers. Jeden z jej użytkowników podzielił się informacjami o planowanej premierze Xiaomi 13, która najpierw ma odbyć się w Chinach, a później przeniesie się na globalny rynek wraz z początkiem 2023 roku.

Zobacz również:

Co wiemy o smartfonie?

Zdecydowanie najciekawszą informacją jest to, że zostanie on wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 2.

Będzie to najsilniejsza jednostka marki Qualcomm na rynku, która najprawdopodobniej wielokrotnie przekroczy wydajnościowo modele Gen 1 oraz Gen 1+, na których opiera się obecnie większość flagowców.

Xiaomi 13 może również otrzymać ładowanie przewodowe o mocy 100 W oraz ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W. Chińskie smartfony od dłuższego czasu dominują rynek pod względem szybkości ładowania, a tego typu liczby w połączeniu z mocną specyfikacją mogą zagwarantować nowym modelom wysoką pozycję wśród całorocznych podsumowań w branży.

Wiemy również, że Xiaomi rozpoczęło w tym roku współpracę z marką Leica, a więc kolejne flagowce z całą pewnością będą wyposażone w aparaty stworzone w kooperacji z niemiecką firmą fotograficzną.

Xiaomi 13 vs Galaxy S23

Czy taka specyfikacja wystarczy by pokonać konkurencję ze strony Samsunga?

O Galaxy S23 wiemy jak na razie, że będzie wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 200 MP. Koreańska marka znana jest również z nieco lepszych algorytmów, które pozwalają na wyciągnięcie ze zdjęć często lepszego efektu niż w przypadku urządzeń Xiaomi. Samsung najpewniej zdecyduje się również oprzeć wszystkie modele w serii S23 na procesorach Snapdragon, a więc w tym przypadku konkurencja powinna być wyrównana.

Na bezpośrednie porównanie smartfonów będziemy musieli jeszcze poczekać, ale już teraz widać, że oba urządzenia zapowiadają się bardziej niż obiecująco.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: