Xiaomi 13 zapowiada się naprawdę ciekawie! Sprawdź nowe przecieki na temat flagowca

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat przyszłego smartfona od Xiaomi. Większość z nich jest bardzo obiecująca.


Xiaomi 13 zapowiada się naprawdę ciekawie! Sprawdź nowe przecieki na temat flagowca

Źródło: Xiaomi

Xiaomi 13 - Kiedy premiera smartfona?

Xiaomi 13 zadebiutuje na przełomie 2022 i 2023 roku. Urządzenie zastąpi popularne modele z serii Xiaomi 12 oraz - zaprezentowane niedawno - Xiaomi 12T i Xiaomi 12T Pro. Według branżowych informacji nowy flagowiec zostanie wyposażony w topową specyfikację oraz najnowszą wersję systemu Android. Debiut Xiaomi 13 nastąpi na krótko przed premierą smartfonów Samsunga z serii Galaxy S23. Urządzenia będą więc swoją bezpośrednią konkurencją.

Xiaomi 13 - Co wiemy na temat urządzenia?

Najważniejsze informacje dotyczą procesora, który zostanie użyty w nowym flagowcu. Będzie to najnowsza - niezaprezentowana jeszcze - jednostka marki Qualcomm o nazwie Snapdragon 8 Gen 2. Procesor z całą pewnością wielokrotnie poprawi osiągi swojego poprzednika pod kątem wydajności. Mam jednak nadzieję, że poprawie ulegnie także chłodzenie chipsetu oraz jego możliwości do zarządzania energią.

Zobacz również:

Xiaomi 13 otrzyma 12 GB pamięci RAM, ale na załączonym wyżej screenie możemy zobaczyć jeszcze jedną ciekawą rzecz: obok informacji o pamięci operacyjnej widać dopisek: "+ 3 GB". Najprawdopodobniej sugeruje on możliwość rozszerzenia pamięci RAM o dodatkowe 3 GB, które smartfon wygospodaruje z pamięci masowej.

Urządzenie otrzyma najnowszego Androida 13 oraz kolejną odsłonę autorskiej nakładki producenta, czyli MIUI 14. Wydajność Xiaomi 13 będzie więc stała na najwyższym poziomie, a jego zestawienie z nadchodzącym Galaxy S23 będzie bardzo interesujące. Przecieki sugerują także, że flagowiec otrzyma ekran o zakrzywionych krawędziach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: