Xiaomi Mi 10 - 90 Hz ekran oraz zaokrąglone krawędzie potwierdzone

Najnowszy plakat zdradza sporo informacji na temat ekranu w najnowszym Xiaomi Mi 10.

Oppo wygrało tę bitwę. Xiaomi musi uznać wyższość swojego konkurenta. Dziś w sieci pojawiły się informacje na temat ekranów w najnowszych flagowcach z Chin, które zadebiutują w ciągu najbliższych dni. Pojedynek na ekrany zwycięża Oppo.

Xiaomi Mi 10 - 90 Hz ekran oraz zaokrąglone krawędzie potwierdzone

Źródło: gizmochina.com

Już 13 lutego 2020 roku Xiaomi zorganizuje konferencję prasową online, na której zaprezentowane zostaną najnowsze smartfony z serii Mi 10. Oba urządzenia wyposażone będą w identyczny panel przedni, a różnice zauważymy z tyłu, gdzie Mi 10 Pro zaoferuje ulepszone aparaty.

Na chwilę przed premierą dowiedzieliśmy się szczegółów na temat ekranu wbudowanego w Xiaomi Mi 10. Detalami pochwaliło się samo Xiaomi. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że urządzenie zostanie wyposażone w system chłodzenia cieczą .

Najnowszy plakat dotyczący Xiaomi Mi 10 skupia się na wbudowanym wyświetlaczu.

Flagowe Xiaomi Mi 10 zostanie wyposażone w ekran o przekątnej 6,67 cala. Będzie to wykonany na zamówienie panel AMOLED o zakrzywionych krawędziach, który zaoferuje współczynnik kontrastu na poziomie 5000000:1. Podobnie, jak w Oppo Find X2 kamerka znajdować się będzie w lewym górnym rogu wyświetlacza.

Maksymalna jasność ekranu to 1120 nitów, a podświetlenie posiada aż 4096 poziomów automatycznej regulacji.

Xiaomi Mi 10 - 90 Hz ekran oraz zaokrąglone krawędzie potwierdzone

Źródło: gizmochina.com

Xiaomi twierdzi, że wartości JNCD i Delta E specjalnie zaprojektowanego ekranu są znacznie lepsze od tych osiąganych przez konkurencje. Xiaomi Mi 10 ma zaoferować rewelacyjne odwzorowanie kolorów z branży foto/video. Firma twierdzi, że każdy panel jest indywidualne strojony przed opuszczeniem fabryki.

Poza tym Xiaomi Mi 10 zaoferuje panel z 90 Hz częstotliwością odświeżania ekranu oraz 180 Hz częstotliwością próbkowania dotyku. To parametry zauważalnie gorsze, niż w Oppo Find X2. Oczywiście nie zabraknie obsługi HDR10+, a także pełnego odwzorowania kolorów DCI-P3, ale to powoli standard. Wyświetlacz Mi 10 uzyskał certyfikat TUV Rheinland, który potwierdza, że panel filtruje niebezpieczne niebieskie promieniowanie.

Źródło: gizmochina.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących