Xiaomi Mi 10 Pro - tak wygląda wideo 4K nakręcone smartfonem

Xiaomi Mi 10 Pro mają na razie nieliczni. Jedną z takich osób jest Luis Guanzon, który podzielił się z nami możliwościami nagrywania klipów wideo w 4K za pomocą telefonu.

Ledwie Xiaomi zaprezentowało flagowce Mi 10 oraz Mi 10 Pro, ten drugi został okrzyknięty najlepszym smartfonowym aparatem świata. Pierwsze modele miały zostać zaprezentowane na targach MWC 2020, a ponieważ te zostały odwołane, ciężko powiedzieć, kiedy będą w zasięgu przeciętnego użytkownika. Jednak wybrane osoby już otrzymały swoje modele. Luis Guanzon, filmowiec i fotograf, otrzymał Mi 10 Pro. Przeszedł się z nim po Nowy Jorku, aby sprawdzić, jak smartfon będzie nagrywać filmy 4K w różnych warunkach. Efekty możesz zobaczyć na poniższym filmie:

Nagranie pokazuje, że detale zmieniają się w zależności od natężenia światła. Ponadto dochodzi do tego jeszcze kompresja na YouTube, więc choć klip nie pokazuje stuprocentowo możliwości nagrywania, daje nam ich obraz. I jest on dość zachęcający. Tu warto przypomnieć, że Xiaomi Mi 10 Pro ma cztery obiektywy aparatu tylnego, w tym główny 108 Mpix. Towarzyszy mu teleobiektyw 8Mpix, obiektyw 12Mpx 50 mm z zoomem optycznym x2, a także obiektyw ultraszerokokątny 20 Mpix. Takie zestawienie w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem dało Xiaomi Mi 10 Pro najwyższy wynik w testach DxOMark i pozwoliło na wyprzedzenie dotychczasowego lidera - Huawei Mate 30 Pro.

Źródło: GSM ArenaZobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Xiaomi Mi 10 vs Xiaomi Mi 11 - czy warto dokładać do nowszego modelu? [PORÓWNANIE]