Xiaomi Mi 10 - jaki aparat zaoferuje najnowszy flagowiec z Chin?

Plotki głoszą o możliwości zastosowania 64 MP lub 108 MP matrycy. Sprawdzamy, jaki aparat zaoferuje Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 10 z pewnością będzie jednym z tańszych flagowców 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że producent zamierza iść na kompromisy. Wiemy już doskonale, że wielu producentów z Samsungiem na czele szykuje się do prezentacji smartfonów z matrycami posiadającymi rozdzielczość ponad 100 MP. Czy Xiaomi również podąży tą drogą?

Xiaomi Mi 10 - jaki aparat zaoferuje najnowszy flagowiec z Chin?

Na samym początku należy zaznaczyć, że to właśnie Xiaomi jako pierwsze wykorzystało 108 MP sensor Samsung ISOCELL Bright HMX. W sieci pojawiły się sprzeczne informacje odnośnie aparatu głównego w Mi 10. Doniesienia sugerują, że urządzenie korzystać będzie z 64 MP lub 108 MP sensora.

Według informacji opublikowanych na chińskim portalu Weibo Xiaomi Mi 10 zaoferuje użytkownikom 108 MP sensor główny. Wszystkie cztery matryce tyle umieszczone zostaną pionowo w lewym górnym rogu podobnie, jak w Samsungu Galaxy A7 2018. Digital Chat Stadion, który przekazał również, że na pleckach znajdą się czujniki, co do których funkcjonalności nie ma pewności.

Chociaż informacje przedstawione w sieci są ze sobą sprzeczne, to nie można zapominać, że w sklepach pojawią się dwa modele Mi 10 - podstawowy oraz wersja Pro. Możliwe, że Mi 10 wyposażony zostanie w 64 MP aparat główny, a model Pro podobnie, jak Samsung Galaxy S20 Ultra zaoferuje lepszy, 108 MP sensor.

Jeżeli Xiaomi faktycznie wykorzysta 64 MP aparat będzie to matryca Sony IMX686. Dostęp do 108 MP sensora zapewni Samsung. ISOCELL Bright HMX jest już stosowany w modelu MI CC9 Pro, a Xiaomi brało czynny udział w jego projektowaniu. Zmodyfikowana wersja tego czujnika pojawi się w najdroższej konfiguracji Samsunga Galaxy S11/Galaxy S20.

Źródło: gizchina.com