Xiaomi Mi 10 - premiera już 13 lutego

Chiński sklep internetowy zapowiada Xiaomi Mi 10. Premiera odbędzie się 13 lutego o 14:00.

Xiaomi od dłuższego czasu przygotowuje się do premiery swoich flagowych smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Na przeszkodzie stanął jednak koronawirus, który pokrzyżował chińczykom plany. Najnowsze informacje z Chin potwierdzają, że Xiaomi finalnie nie zdecyduje się na organizacje konferencji prasowej w celu zaprezentowania smartfonów z rodziny Xiaomi Mi 10. Urządzenia zostaną pokazane na wydarzeniu, które transmitowane będzie do sieci na żywo. Transmisja online ma ruszyć 13 lutego o godzinie 14:00 czasu lokalnego.

Xiaomi Mi 10 - premiera już 13 lutego

Źródło: gizchina.com

Flagowy sklep Xiaomi w Chinach Jingdong zaprasza już na spotkanie premierowe Xiaomi Mi 10. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie urządzenie pojawi się w sprzedaży zaledwie kilka godzin po premierze. Pierwsi internauci będą mogli dokonać zakupu jeszcze 13 lutego o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Xiaomi Mi 10 - premiera już 13 lutego

Źródło: gizchina.com

Specyfikacja techniczna została już zdradzona na stronie JD.com. Portal informuje, że wymiary Xiaomi Mi 10 to 157,21 mm x 74,64 mm x 8,54 mm. Urządzenie ma ważyć 196 gram. Dodatkowo na rynku pojawi się wersja z wbudowanym modemem sieci 5G, co nie powinno nas dziwić. Xiaomi wielokrotnie informowało, że zamierza upowszechnić tą technologie w 2020 roku.

Xiaomi Mi 10 - premiera już 13 lutego

Źródło: gizchina.com

Xiaomi planuje również konferencję prasową podczas trwania Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, gdzie prawdopodobnie odbędzie się europejska premiera flagowego Mi 10.

Xiaomi Mi 10 - premiera już 13 lutego

Źródło: gizchina.com

Zapowiedź europejskiej premiery pojawiła się na portalu Twitter. Xiaomi w krótkim poście podkreśla możliwości fotograficzne swojego najnowszego smartfona.

Xiaomi Mi 10 wykorzystywać będzie układ Qualcomm Snapdragon 865 wspierany przez najnowszą pamięć operacyjną wykonaną w technologii LPDDR5. Główny aparat ma posiadać rozdzielczość 108 MP. Prawdopodobnie będzie to matryca ISOCELL Bright HMX 1, która została opracowania przez Samsunga we współpracy z chińczykami. Nie zabraknie również modnego ostatnimi czasy wyświetlacza o podwyższonej częstotliwości taktowania oraz szybkiej pamięci UFS 3.0.

Źródło: gizchina.com