Xiaomi Mi 10S już w tym tygodniu. Ten smartfon może zastąpić Mi 10T Pro

Już 10 marca 2021 roku Xiaomi zaprezentuje odświeżoną wersję Mi 10. Nowy model Mi 10S zaoferuje procesor Snapdragon 870, dobry aparat oraz ekran wykonany w technologii AMOLED. Czy warto czekać na odświeżoną wersję zeszłorocznego flagowca?

Xiaomi z nieznanych nam powodów postanowiło odświeżyć zeszłorocznego flagowca. Do rodziny Xiaomi Mi 10 dołączy wkrótce model Mi 10S. Producent potwierdził już, że premiera urządzenia odbędzie się w środę 10 marca 2021 roku.

Xiaomi Mi 10S

Xiaomi Mi 10S

Prezes Xiaomi - Lei Jun podał tą informację z wykorzystaniem swojego konta na portalu społecznościowym Weibo. Dodatkowo pochwalił się trzema kluczowymi funkcjami Mi 10S.

Odświeżone Xiaomi Mi 10 zaoferuje zupełnie nowy układ Qualcomm Snapdragon 870, który nie został jeszcze wykorzystany w żadnym urządzeniu od Xiaomi. Procesor ten jest lekko odświeżoną wersję zeszłorocznego układu Snapdragon 865, który znajduje się w zwykłym modelu Mi 10. Nie zabraknie również głośników stereo wysokiej klasy opracowanych we współpracy z firmą Harman Kardon.

Całość uzupełni design zaczerpnięty z zeszłorocznego modelu Mi 10 Ultra.

Xiaomi Mi 10S sprzedawany będzie w trzech wersjach kolorystycznych - białej, niebieskiej oraz czarnej. Z tyłu znajdziemy cztery aparaty. Główny ma rozdzielczości 108 MP.

Nadchodzące urządzenia otrzyma 6,67 calowy wyświetlacz AMOLED. Smartfon pracować będzie pod kontrolą Androida 11 z nakładką MIUI 12.5. Za zasilanie odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 4680 mAh ze wsparciem dla szybkiego, 33 W ładowania przewodowego.

Xiaomi Mi 10S

Xiaomi Mi 10S

W chwili obecnej nie wiemy, czy Xiaomi Mi 10S trafi do sprzedaży w Europie. Jeżeli tak się stanie urządzenie to będzie bardzo ciekawą alternatywą dla świetnie sprzedającego się modelu Mi 10T Pro. Wszystko za sprawą obecności ekranu AMOLED, którego brakuje w modelach z rodziny Mi 10T.

Źródło: Gizmochina.com