Xiaomi Mi 11 Lite w drodze - Zadebiutuje już w marcu. Cena około 1500 zł

Xiaomi nadal pracuje nad tańszą wersją flagowego Mi 11. Model z dopiskiem Lite na końcu będzie około dwukrotnie tańszy od starszego i wydajniejszego brata. Co zaoferuje Xiaomi Mi 11 Lite?

Po premierze Xiaomi Mi 11 oczekiwaliśmy, że na rynku pojawi się również tańszy model Xiaomi Mi 11 Lite, który zastąpi Mi 10 Lite. Chińczycy nadal nie zaprezentowali tańszej odmiany flagowego modelu, ale smartfon otrzymał właśnie nowy certyfikat, który wskazuje na zbliżającą się premierę.

Xiaomi Mi 10 Lite

Xiaomi Mi 10 Lite

Certyfikat Bluetooth potwierdza wcześniejsze przypuszczenia. Na rynku pojawi się przystępny cenowo smartfon z modemem sieci 5G oraz wydajnymi podzespołami. Możliwe, że na wybranych rynkach Mi 11 Lite sprzedany będzie z modemem sieci 4G LTE, ale taki wariant raczej nie pojawi się w Europie.

Xiaomi Mi 11 Lite otrzymało certyfikat BIS wydawany w Indiach.

Dowiedzieliśmy się z niego, że Xiaomi Mi 11 Lite zaoferuje akumulator o pojemności 4150 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania, MIUI 12 oparte na Androidzie 11 (z aktualizacja do MIUI 12.5) oraz Bluetooth 5.2. Nie zabraknie procesora Qualcomm Snapdragon 732G oraz 6 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie oferowane będzie w wersjach z 64 GB oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Smartfon otrzyma 120 Hz wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii IPS LCD. W chwili obecnej nie znamy jego przekątnej. Wiemy za to, że Xiaomi zdecyduje się na czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania. Podobne rozwiązanie znajdziemy w Mi 10T i Mi 10T Pro.

Cena za bazową wersję w Indiach ma wynosić około 1200 zł. Oznacza to, że w Polsce bazowy model powinien być sprzedawany za 1499 zł.

Premiera Xiaomi Mi 11 Lite odbędzie się w marcu 2021 roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Źródło: techradar.com