Xiaomi Mi 11 pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 888

Xiaomi potwierdziło, że Mi 11 będzie pierwszym smartfonem z procesorem Snapdragon 888. Podobną deklarację złożyło już Oppo.

Qualcomm zaprezentował wczoraj najnowszy procesor dla flagowców na 2021 roku. Co ciekawe zmieniło się nazewnictwo i nie mówimy już o Snapdragonie 875, a Snapdragonie 888. Nazwa wzięła się od trzech ósemek, które są szczęśliwym ciągiem liczb w Chinach.

Xiaomi Mi 11 
Źródło: gsmarena.com

Xiaomi Mi 11

Źródło: gsmarena.com

Dopiero dziś poznaliśmy specyfikację techniczną najnowszego układu, ale najwięksi producenci smartfonów mają do niego dostęp już od dłuższego czasu. Dzięki obecności próbek inżynieryjnych możemy spodziewać się szybkiego debiutu pierwszych smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 888.

Zobacz również:

  • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty

Dyrektor Redmi - Lu Weibing potwierdził, że również submarka Redmi zaprezentuje flagowego flagowca wyposażonego w topowy procesor Qualcomma na 2021 rok.

Wcześniej podczas głównego przemówienia podczas Qualcomm Snapdragon Summit, współzałożyciel Xiaomi - Lei Jun przekazał, że zacieśniono współpracę pomiędzy Xiaomi, a Qualcomm.

Xiaomi Mi 11 
Źródło: gsmarena.com

Xiaomi Mi 11

Źródło: gsmarena.com

Smartfon Xiaomi Mi 11 zostanie zaprezentowany pod koniec grudnia 2020 roku lub w pierwszych dniach 2021 roku. Kolejnym smartfona, który otrzyma Snapdragona 888 będzie Samsung Galaxy S21. Urządzenie to zadebiutuje już 14 stycznia 2020 roku.

O planach wprowadzenia na rynek Snapdragona 888 poinformowało także Oppo.

Do sieci wyciekły także kolejne zdjęcia Xiaomi Mi 11. Smartfon zaoferuje nietypową obudowę obiektywów z dwoma dużymi sensorami oraz dodatkowy aparat pomocniczy. Nie zabrakło także diody doświetlającej LED.

Snapdragon 888

Snapdragon 888

Bardzo możliwe, ze Xiaomi Mi 11 zadebiutuje w późniejszym okresie czasu jako Redmi K40.

Źródło: gsmarena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: