Xiaomi Mi 11i. Nowy, tańszy flagowiec, którego już widzieliśmy

Xiaomi zmienia plany z minuty na minutę. Do portfolio Mi 11 dołączy "nowy" model z literką i na końcu. W praktyce będzie to doskonale znany nam smartfon z innym logo na obudowie.

Xiaomi nie zwalnia tempa i przygotowuje dla nas kolejną porcję smartfonów. Po premierze flagowego Xiaomi Mi 11 oraz średniaków z rodziny Redmi Note 10 nadszedł czas na tańsze wersje flagowców z 2020 i 2021 roku.

Rodzina Redmi K40

Rodzina Redmi K40

Informowaliśmy już o premierze Xiaomi Mi 10S. Smartfon ten jest ulepszoną wersją zeszłorocznego Mi 10. Na pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 870 oraz zmodyfikowany aparat. Całość została zamknięta w odświeżonej obudowie, aby konsumenci nie zauważyli, że w zasadzie otrzymali Xiaomi Mi 10.

Okazuje się, że na rynku pojawi się również tańsza wersja flagowego Xiaomi Mi 11. Kosztujący obecnie koło 3500 zł smartfon otrzyma nieco tańszego brata.

Do Europy trafi niezaprezentowany jeszcze smartfon Xiaomi Mi 11i. Literka i oznacza, że będzie to uboższy wariant. W rzeczywistości Xiaomi Mi 11i nie będzie nowym smartfona. Xiaomi zamierza przekleić znaczki na obudowie i jako Mi 11i sprzedać w Europie znanego nam już Redmi K40 Pro Plus.

Informacja ta została podana przez Mukul'a Sharma na Twitterze. Nowy smartfon został odkryty w kodzie źródłowym MIUI Camera.

Redmi K40 Pro Plus w Europie zadebiutuje jako Xiaomi Mi 11i, a w Indiach jako Xiaomi Mi 11X. Sprzedawanie flagowych Redmi jako tańsze modele Xiaomi to sprawdzona metoda. Podobnie zrobiono z Xiaomi Mi 9T oraz Xiaomi Mi 10T.

Nadchodzące urządzenie otrzyma Snapdragona 888 5G, ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, do 12 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB wbudowanej pamięci masowej.

W chwili obecnej nie wiemy, kiedy Xiaomi zaprezentuje Mi 11s.

Źródło: Twitter.com