Xiaomi Mi 5 (i inne modele z 2016 roku) bez wsparcia MIUI Polska

MIUI Polska niestety nie dostarczy ROM-ów dla smartfonów Xiaomi (czyli m.in. modelu Mi 5) z 2016 roku.

Wkrótce na polskim rynku rozpocznie się nieoficjalna przedsprzedaż smartfona Xiaomi Mi 5. Część z osób planujących jego zakup z pewnością zamierzała też skorzystać z szalenie przydatnego spolszczonego ROM-a przygotowanego przez MIUI Polska. Dzisiaj wiemy już, że niestety nie będą mieli takiej możliwości. Na stronie MIUI Polska pojawił się bowiem wpis, z którego wynika, że żadne oprogramowanie nie trafi na smartfony Xiaomi z 2016 roku (a więc i wspomniany modeli Mi 5).

Dlaczego?

Osoby zajmujące się rozwojem projektu MIUI Polska tłumaczą, że wspomniana decyzja związana jest przede wszystkim z działaniami podjętymi przez firmę Xiaomi:

"Xiaomi postanowiło zabezpieczać się przed instalacją nieautoryzowanych systemów na swoich urządzeniach" - czytamy w wydanym oświadczeniu (chińska firma wprowadziła weryfikację struktury systemu na poziomie kernela blokując możliwość instalowania ROM-ów MIUI Polska).

Co robić?

W przypadku smartfonów oficjalnie sprzedawanych poza Chinami (a więc i Mi 5) trzeba będzie poczekać na udostępnienie zawierających język polski ROM-ów Global.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących