Xiaomi Mi 5 ma być wyposażony w zabezpieczenia biometryczne

Na początku przyszłego roku do sprzedaży ma trafić nowy chiński smartfon. Na razie nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji telefonu Xiaomi Mi 5, ale wedle ostatnich doniesień smartfon ma być wyposażony w niespotykane do tej pory w smartfonach tej marki zabezpieczenia.

Xiaomi Mi 4 to jedno z ciekawszych urządzeń mobilnych jakie można teraz kupić. W sprzedaży jest wersja działająca pod kontrolą systemu Android, ale Xiaomi we współpracy z Microsoftem przygotowało ROM z Windows 10 Mobile przystosowany do pracy na tym urządzeniu.

Chińska firma stworzyła telefon o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Już w przyszłym roku Xiaomi Mi 4 ma doczekać się następcy. Nie wiadomo jeszcze zbyt wiele na temat specyfikacji tego urządzenia, ale wygląda na to, że zostanie wyposażone w dodatek, którego zabrakło w poprzedniku.

Przyszłoroczny Xiaomi Mi 5 ma zostać wyposażony w fizyczny przycisk będący jednocześnie skanerem linii papilarnych. Jeśli doniesienia się potwierdzą to będzie to oznaczało, że Mi 5 zostałby pierwszym smartfonen tej firmy wyposażonym w taki dodatek.

Xiaomi Mi 4 doczeka się następcy wyposażonego w skaner linii papilarnych

Xiaomi Mi 4 doczeka się następcy wyposażonego w skaner linii papilarnych

Wedle wcześniejszych plotek Xiaomi Mi 5 miał korzystać z technologii Qualcomma i zintegrować skaner linii z ekranem. Wygląda jednak na to, że doczekamy się rozwiązania podobnego do tego, które Apple i Samsung stosują w swoich smartfonach z rodzin iPhone i Galaxy już od kilku lat.

Nie oznacza to, że w Xiaomi Mi 5 pojawi się ten sam ekran co w tegorocznym modelu. Nowy telefon ma być wyposażony w ekran wykrywający siłę nacisku na podobnej zasadzie co wyświetlacz Force Touch w iPhonie.

źródło: androidcentral.com