Xiaomi Mi 9 - nowe, pewne informacje

Lei Jun, jedna z głównych postaci w Xiaomi, podzielił się na Weibo informacjami na temat nadchodzącego Xiaomi Mi 9. Zapowiada się niezły telefon.


Xiaomi Mi 9 ma mieć premierę 20 lutego. Trochę to niefortunna data, ponieważ tego dnia odbędzie się Galaxy Unpacked i premiera Galaxy S10 oraz prezentacja składanego smartfona Samsunga. Główna wiadomość jest taka, że oprócz zwykłego Mi 9 będzie dostępna wersja Mi 9 Explorer Edition. Jakie będą między nimi różnice?

Xiaomi Mi 9

Zacznijmy najpierw od podstawowego Xiaomi Mi 9. Będzie to smartfon Dual SIM o przekątnej ekranu 6,4" z wyświetlaczem AMOLED, pokazującym obraz w rozdzielczości Full HD+. Wyświetlacz ten pokrywa 88,06 % frontu urządzenia. Główny aparat składa się z systemu trzech obiektywów: 48 Mpix + 12 Mpix + 16 Mpix (szerokokątny). Na przedzie znajdzie się aparat 24 Mpix ze wsparciem dedykowanych funkcji foto i wideo od producenta. Całość będzie napędzać ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 855, taktowany na 2,84 GHz, korzystający z 6 GB RAM. Na dane użytkownika oddano 128 GB miejsca. Ma być także dostępna wersja 8 GB RAM i 256 GB miejsca. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie z nakładką Xiaomi MI UI. W obudowie znajdują się wejścia USB-C oraz 3,5 mm. Energii do działania dostarcza akumulator 3500 mAh.

Xiaomi Mi 9 - nowe, pewne informacje

Mi 9 Explorer Edition

Mi 9 Explorer Edition to edycja bardziej zaawansowana, która ma mieć dwie wersje, wyposażone odpowiednio w 10 i 12 GB RAM. Obie z dodatkowym, czwartym obiektywem z dodatkową diodą LED, aczkolwiek jego parametry ani funkcja nie zostały jeszcze podane, podobnie jak informacje o akumulatorze urządzenia.

Xiaomi Mi 9 - nowe, pewne informacje

Obiektwy 48 Mpix w działaniu

Obydwa smartfony będą prezentowane na Mobile World Congress. Jak na razie o cenach krążą tylko plotki, mówiące o 369 USD (ok. 1450 zł) za podstawowy Xiaomi oraz 428 USD (ok. 1650 zł) za wersję Explorer z 10 GB RAM. Już za 3 dni dowiemy się wszystkiego konkretnie.