Xiaomi Mi A2 Lite otrzymuje system Android 10 [uwaga - oświadczenie producenta]

Chiński producent zaczął wypuszczać aktualizację dla Mi A2 Lite. Użytkownicy tego smartfona mogą już zaktualizować system operacyjny do edycji Android 10.

Xiaomi wypuściło model Mi A2 Lite w drugiej połowie 2018 roku. Był to odświeżony model Redmi 6 Pro, który wchodził w program Android Oreo. Od momentu debiutu na pokładzie działał system Android 8.1, potem nastąpiła aktualizacja do Android 9 Pie i nic nie wskazywało na to, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Dzisiaj na stronie społeczności MIUI (czyli nakładki Xiaomi dla użytkowników Androida), pojawiła się informacja o rozpoczęciu rozsyłania pliku aktualizacyjnego. Ma on nazwę V11.0.2.0.QDLMIXM i już mogą korzystać z niego pierwsze osoby. W początkowej fazie aktualizacja jest nieco ograniczona - dopiero po upewnieniu się, że po aktualizacji nie ma żadnych problemów, zostanie ona udostępniona szerzej.

Aktualizacja Xiaomi Mi A2 Lite przynosi m.in. tryb ciemny, obsługę nowych gestów i wszystko inne, co ma do zaoferowania Android 10. Ponieważ towarzyszy jej nowa wersja nakładki MIUI, na telefonie pojawią się także aplikacje Xiaomi, a niektóre systemowe zostaną zastąpione - jak na przykład Radio FM przez podobną aplikację, ale wyprodukowaną przez Qualcomm.

AKTUALIZACJA

Jeden czytelników donosi nam, że po aktualizacji występują problemy z uruchomieniem telefonu. Sprawdzenie wypowiedzi użytkowników Mi A2 w sieci potwierdza to spostrzeżenie, dlatego doradzamy chwilowo wstrzymać się z aktualizacją systemu do momentu wyjaśnienia sprawy przez Xiaomi.

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie prasowe do Xiaomi w tej sprawie:

"Xiaomi zdaje sobie sprawę z problemów wywołanych aktualizacją Mi A2 Lite do systemu Android 10 i wstrzymało dalsze jej wdrażanie. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem tego problemu i udostępnieniem aktualizacji OTA jeszcze w marcu. Użytkowników dotkniętych tą sytuacją prosimy o dostarczenie swoich urządzeń do autoryzowanych centrów serwisowych w celu uzyskania wsparcia posprzedażowego."

Źródło: Xiaomi