Xiaomi Mi Band 3i bez czujnika tętna oficjalnie

Xiaomi zaprezentowało tańsza wersję opaski Mi Band. Model 3i dedykowany jest na rynek indyjski.

Xiaomi właśnie zaprezentowało kolejną wersję bestsellerowej opaski fitness Mi Band. Model 3i został zaprojektowany specjalnie z myślą o rynku indyjskim. Urządzenie wygląda niemalże identycznie jak zwykły Mi Band 3, który został już zastąpiony przez Mi Band'a 4, ale nie posiada czujnika tętna, który w innych modelach znajduje się na spodniej części obudowy. Dzięki temu Xiaomi mogło dosyć drastycznie obniżyć cenę Mi Band'a 3i. Został on wyceniony na kwotę INR1,299, co w przeliczeniu daje około 18 dolarów (około 70 zł netto).

Xiaomi Mi Band 3i bez czujnika tętna oficjalnie

Źródło: gsmarena.com

Poza brakiem sensora do monitorowania tętna Mi Band 3i posiada takie same funkcje, jak zwykły model. Urządzenie wyposażono w czarno-biały ekran AMOLED o przekątnej 0,78 cala i rozdzielczości 128 x 80 pikseli wraz z przyciskiem domowym. Pojemnościowy klawisz pozwala na sterowanie opaską, a dwa styki Pogo Pins umieszczone z tyłu obudowy służą do ładowania.

Marketingowcy Xiaomi postarali się i na żadnym zdjęciu reklamowym nie widać, że Mi Band 3i nie posiada czujnika tętna. Firma przedstawia zdjęcia urządzenia z przodu lub na nadgarstku użytkownika. Wszystkie inne funkcje takie, jak śledzenie snu, alarm bezczynności, powiadomienia z aplikacji, lokalizowania oraz odblokowywanie smartfona działają tak samo, jak w innych (droższych) modelach opaski.

Opaska współpracuje z telefonami za pomocą Bluetooth 4.2. Do konfiguracji i przekazywania danych służy aplikacja Mi Fit, która zbiera wszystkie dane zdrowotne dotyczące użytkownika.

Xiaomi Mi Band 3i bez czujnika tętna oficjalnie

Źródło: gsmarena.com

Xiaomi Mi Band 3i jest już dostępny w sprzedaży w Indiach z bezpłatną wysyłką. Szacunkowy czas dostawy wynosi od 2 do 5 dni w zależności od wybranej lokalizacji.

Źródło: gsmarena.com via Twitter