Xiaomi Mi Band 4 na rynku w 2019 roku

Inteligentna opaska Xiaomi, Mi Band 3, spotkała się na świecie z doskonałym przyjęciem. Drogą pośrednią dowiedzieliśmy się, że jej następczyni zadebiutuje w tym roku.

Mi Band 3 to jeden z kilku rynkowych sukcesów Xiaomi. Ale nie byłoby go bez Huami - chińskiego podwykonawcy, które de facto odpowiada za każdy element opaski, a Xiaomi sygnuje ją swoim logo. XDA-Developers, serwis znany m.in. z wycieków, które potem często znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, przytoczył wypowiedź dyrektora finansowego Huami, Davida Cui:

Mi Band 4 pojawi się w tym roku. Nie jestem pewien, czy na wiosnę, ale na pewno w 2019. Dzięki każdej generacji uczymy się czegoś nowego i przez to kolejna staje się jeszcze lepsza. Świadczy o tym sukces Mi Band 3 - opaska sprzedała się znacznie lepiej od poprzedniczki. Spodziewamy się, że z Mi 4 będzie tak samo. Mi Band 3 ma wciąż duże, bardzo duże wzięcie, więc chcemy pójść za ciosem i w odpowiednim momencie zaproponować Mi band 4.

Xiaomi Mi Band 4 na rynku w 2019 roku

Xiaomi Mi Band 3

Huami i Xiaomi trwają w pewnej symbiozie - jedna firma produkuje sprzęty dla drugiej, ta z kolei daje jej całe zaplecze technologiczne. Jednak Huami próbuje także działać samodzielnie - wypuściła własnej serii wearables pod marką Amazfit. A do mi Band 4 wracając - skoro Mi band 3 sprzedaje się tak świetnie, to raczej Xiaomi nie będzie się śpieszyć z zarzynaniem kury znoszącej złote jaja. Przecieki w sieci podają, że "czwórka" będzie mieć większy wyświetlacz oraz dodatkowe czujniki - ale tylko możemy zgadywać, jakie?

Słowa Davida Cui pokazują coś jeszcze. Smartwatche nigdy nie zdobyły tak dużej popularności, jaką zyskują na naszych oczach opaski. Huami w 2018 roku odnotowało wzrost dochodu aż o 78% - zawdzięcza to Mi band oraz smartbandom Amazfit.