Xiaomi Mi Band 4 potwierdzony - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Czwarta generacja inteligentnej opaski od Xiaomi została zaprezentowana. Urządzenie wyróżnia się kolorowym ekranem, NFC oraz konfigurowalnymi tarczami.


W Chinach oficjalnie zaprezentowano Xiaomi Mi Band 4. Został on wyposażony w zupełnie nowy kolorowy panel AMOLED przy zachowaniu aż 20 dniowej żywotności baterii. Dodatkowo na pokładzie znalazł się sześcioosiowy akcelerometr oraz mnóstwo funkcji śledzenie aktywności. Nowy Mi Band posiada również dużo większe możliwości konfiguracji, niż poprzednie modele.

Xiaomi Mi Band 4 potwierdzony - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami na rynku zadebiutują dwie wersje, z których jedna charakteryzować się będzie obecnością modułu NFC. Cena detaliczna wynosi od 169 CNY (około 92 zł) za podstawowy model do 229 CNY (około 125 zł) za wersję z NFC. W Polsce w oficjalnej dystrybucji Mi Band 3 kosztuje około 130 zł. Przewidujemy, że nowy model może być nieco droższy od obecnej generacji, ale musimy zaczekać do oficjalnej premiery w Europie, aby potwierdzić nasze przypuszczenia.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [05.08.2021]

Pojawi się również limitowana edycji Avangers Series Mi Band 4, której cena wynosi 349 CNY (około 190 zł). Posiada zmodyfikowany wygląd oraz trzy dodatkowe tarcze zegara z postaciami Marvela.

Xiaomi Mi Band 4 potwierdzony - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Kiedy Mi Band 4 zadebiutuje w Europie?

Xiaomi potwierdziło, że sprzedaż Mi Band 4 na rodzimym rynku rozpocznie się 16 czerwca, ale nie wiemy, kiedy nowa opaska będzie miała swoją globalną premierę. Patrząc na dostępność poprzednich edycji prawdopodobnie będziemy musieli poczekać nawet kilka miesięcy, aż Xiaomi zdecyduje się na wprowadzenie opaski do sprzedaży w Europie.

Jeśli nie chcesz czekać tak długo możesz zdecydować się na zakup urządzenia bezpośrednio z Chin. Zaoszczędzisz w ten sposób czas oraz trochę pieniędzy, ale opaska może zostać dostarczona z oprogramowaniem w języku chińskim oraz nie będziesz posiadał gwarancji.

Xiaomi Mi Band 4 potwierdzony - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Co nowego w Mi Band 4?

Mi Band 4 to wodoodporna opaska fitness charakteryzująca się niesamowitą żywotnością baterii, zintegrowanym czujnikiem tętna oraz funkcją śledzenia snu.

Oryginalny Mi Band trafił do sprzedaży latem 2014 roku i był podstawowym trackerem do śledzenia snu oraz fitness, który cechował się przystępną ceną oraz bardzo dobrą żywotnością baterii. Później na rynku pojawił się Mi Band 1S, który wyposażony był dodatkowo w czujnik tętna. Mi Band 2 wprowadził ekran OLED potrafiący wyświetlacz godzinę oraz podstawowe powiadomienia. Mi Band 3 stał się większy oraz umożliwił odczyt wiadomości bezpośrednio z ekranu.

Mi Band 4 zaprezentowany w czerwcu 2019 roku oferuje większy ekran o przekątnej 0,95 cala (poprzednik miał 0,78 cala). Zastąpiono stary panel OLED o rozdzielczości 80 x 128 pikseli nowym kolorowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 120 x 240 pikseli ze szkłem 2,5 D. Do wyboru użytkownika pozostaje aż 77 tarcz zegarków. Nowy model posiada bardzo podobny interfejs użytkownika, ale posiada wbudowany mikrofon, który może być wykorzystany do sterowania innymi podłączonymi urządzeniami.

Xiaomi Mi Band 4 potwierdzony - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: techadvisor

Ekran nadal wykorzystywany jest do monitorowania statystyk aktywności i raportów pogodowych, odbierania powiadomień z telefonu, lokalizowania go oraz sterowania muzyką. Teraz może być dodatkowo wykorzystywany jako nośnik kart płatniczych, jeżeli zdecydujesz się na zakup modelu z NFC.

Wykorzystując 5 ATM wodoodporność urządzenia nowy Mi Band 4 posiada możliwość śledzenia podczas pływania, czego nie znajdziesz w wielu sporo droższych opaskach fitness. Dzięki sześcioosiowemu akcelerometrowi Mi Band 4 jest w stanie monitorować ruch podczas pływania oraz analizować wyniki SWOLF. Inne aktywności fizyczne, które możesz śledzić przy użyciu nowej opaski to jazda na rowerze, bieganie oraz chodzenie.