Xiaomi Mi Band 5 - pierwsza opaska z wycięciem w ekranie

Xiaomi przygotowuje najnowszą wersję swojej hitowej opaski. Mi Band otrzyma nowy ekran z wycięciem.

Xiaomi słynie nie tylko z produkcji smartfonów o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny. W portfolio marki znajdują się także inne nie mniej ciekawe urządzenia, jak laptopy, hulajnogi, odkurzacze czy opaski sportowe.

Xiaomi Mi Band 5 - pierwsza opaska z wycięciem w ekranie

Źródło: xiaomitoday.com

W chwili obecnej w sklepach znajdziemy piątą już wersję Mi Band'a sprzedawaną jako Mi Band 4. Opaska ta zadebiutowała na rynku niecały rok temu. Około dwa tygodnie temu producent oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nową wersją Mi Band'a, która zadebiutuje jako Mi Band 5.

Nowa opaska sportowa przygotowywana jest przez Xiaomi oraz Huami - podmarkę Xiaomi zajmującą się produkcją zegarków sportowych i trackerów aktywności.

Do sieci wyciekły właśnie pierwsze zdjęcia przedstawiające nadchodzącego Mi Band'a 5.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez chińskie portale na zdjęciu widać najnowszą wersję Mi Band'a ze znacząco przebudowanym panelem frontowym. Do tej pory Mi Band posiadał niewielki ekran oraz przycisk Home umieszczony bezpośrednio pod nim. Najnowszy Mi Band 5 będzie miał przycisk Home wbudowany bezpośrednio w ekran. Tym samym Mi Band 5 będzie pierwszą na świecie opaską oferującą wyświetlacz z wycięciem.

Społeczność internetowa bardzo szybko uznała, że w wycięciu w ekranie umieszczona zostanie niewielka kamerka, ale niestety jest to mało prawdopodobny scenariusz. Aparat w Mi Band byłby mało przydatny, a na dodatek znacząco podniósłby cenę niezwykle atrakcyjnie wycenionej opaski.

Mi Band 5 zaoferuje ekran o przekątnej 1,2 cala. To spora zmiana - Mi Band 4 posiada panel o przekątnej 0,95 cala. Nowy ekran zaoferuje większą rozdzielczość oraz kontrast, dzięki czemu korzystanie z opaski w świetle słonecznym nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Na zdjęciach widać opaskę w kolorze szarym z szarym paskiem. Bardzo możliwe, że na rynku pojawi się wiele wersji kolorystycznych.

Xiaomi Mi Band 5 - pierwsza opaska z wycięciem w ekranie

Źródło: xiaomitoday.com

Plotki głoszą, że Mi Band 5 zaoferuje NFC również w wersjach dedykowanych na rynek europejski. Niestety nie wiadomo, czy Mi Band pozwoli na korzystanie z dostępnych w Polsce systemów płatności zbliżeniowych.

Sprawdź, ile kosztuje Mi Band 4.

Źródło: xiaomitoday.com