Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie - AMOLED i czujnik SpO2 za niecałe 150 zł!

Na tę premierę czekaliśmy od miesięcy. Xiaomi w końcu zaprezentowało Mi Banda 6. Co potrafi najnowsza opaska fitness za niespełna 150 zł?

Xiaomi na swojej konferencji prasowej zaprezentowało nowe smartfony z rodziny Mi 11, ale show skradła nowa generacja Mi Banda.

Mi Band 6
Źródło: 91mobiles.com

Mi Band 6

Źródło: 91mobiles.com

Mi Band 6 oferuje kilka nowości. Co zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku?

Przede wszystkim Mi Band 6 posiad większy i wyraźniejszy ekran AMOLED. Pojawiło się także więcej czujników do śledzenia aktywność i lepsza bateria. Niestety Mi Band 6 w dalszym ciągu nie posiada wbudowanego modułu GPS, a wersja globalna nie oferuje NFC. Oznacza to, że nie skorzystamy z płatności zbliżeniowych.

Zobacz również:

  • Xiaomi Mi Band 7 vs. Mi Band 6? Pojedynek smartbandów od Xiaomi
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Jaki smartband kupić? Najlepsze sportowe opaski fitness [RANKING 2022]

Nie zmienia to faktu, że za około 150 zł otrzymujemy niezwykle ciekawą, dopracowaną i rozbudowaną opaskę fitness.

Mi Band 6 dostępny będzie w ośmiu wersjach kolorystycznych: białej, brązowej, czarnej, pomarańczowej, niebieskiej, żółtej, zielonej oraz srebrnej.

Nowością jest ekran o przekątnej 1,56 cala. Jest to kolorowy panel AMOLED o rozdzielczości 152 x 360 pikseli. Pojawiły się także mniejsze ramki oraz 130 tarczy.

Mi Band 6 posiada także czujnik SpO2 (nasycenia tlenu we krwi). Pomoże on zwiększyć dokładność rejestrowanych treningów.

Opaska posiada 15 trybów treningowych oraz automatycznie rejestruje i śledzi 6 rodzajów ćwiczeń.

Na jednym ładowaniu Mi Band 6 działać będzie przez 14 dni.

Cena detaliczna Mi Banda 6 to około 140 zł netto. Sprzedaż rusza 2 kwietnia 2021 roku, ale do Polski opaska przybędzie ze sporym opóźnieniem. Spodziewamy się jej dopiero w okolicach maja/czerwca tego roku.

Źródło: 91mobiles.com