Xiaomi Mi Band 7 Pro z GPS? Nowa opaska sportowa dostanie lepszą wersję

Premiera nowej opaski sportowej Xiaomi została bardzo pozytywnie przyjęta, zaskoczył tylko brak modułu GPS, o którym mówiło wiele przecieków. Okazuje się, że Xiaomi może jednak szykować wersję smartbanda z tą funkcją!

Kilka dni temu, 24 maja, mogliśmy cieszyć się oficjalną premierą Xiaomi Band 7. Producent w najnowszej wersji opaski wprowadził sporo dobrych zmian. Siódma generacja smartbanda dostała możliwość śledzenia aż 120 aktywności, do tego powiększył się jej ekran oraz bateria. Niestety, nawet pomimo tych zmian, nie wszyscy byli usatysfakcjonowani nowymi funkcjami.

Xiaomi Mi Band 7

Fot. Xiaomi

Największym zaskoczeniem dla entuzjastów był brak modułu GPS, który był często wspominany w przedpremierowych informacjach o opasce. Okazuje się jednak, że informacje te wcale nie były fałszywe - Xiaomi po prostu przygotowuje wersję Pro swojego Mi Band 7. Wersja ta, według informacji na Weibo, ma ukazać się na rynku wraz z premierą Xiaomi 12 Ultra. Według nowych informacji, wersja Pro opaski ma być wyposażona właśnie w dodatkowy moduł GPS, większą baterię (około 250 mAh), a także NFC. Nie mamy jeszcze informacji na temat jej ceny, jednak z pewnością będzie droższa niż "zwykłe" modele.

Zobacz również:

OD AUTORA

Jeśli Xiaomi dobrze wyceni swoją opaskę z GPS, może to być hit. Moduł taki jest naprawdę przydatny - dzięki niemu w końcu nie trzeba będzie się martwić o zabieranie ze sobą na każdy trening smartfona. Jednak martwi duże rozbicie segmentu, w które znów wpada chińska firma - po premierze Xiaomi Band 7 Pro, będzie to już 3 wersja jednej generacji opaski. Biorąc pod uwagę inne modele smartbandów oferowane przez producenta, wybór może być równie trudny jak w przypadku smartfonów producenta - jest ich tak dużo, że ciężko podjąć jakiekolwiek decyzje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: