Xiaomi Mi MIX: to jest smartfon przyszłości! Galaxy i iPhone'y wstyd przy nim wyjmować

Xiaomi Mi MIX wniósł powiew świeżości na rynku smartfonów. Wydawało się, że szanse na zmaterializowanie tak śmiałego konceptu są niewielkie, lecz chińska firma nas pozytywnie zaskoczyła.

Firma Xiaomi zaprezentowała interesujący smartfon noszący oznaczenie Mi MIX. Na tle konkurencji wyróżnia go przede wszystkim przedni panel, a konkretnie fakt, że ekran zajmuje aż 91,3% jego powierzchni, co zdaniem chińskiego producenta jest rekordowym osiągnięciem. To zaś oznacza, że patrząc na smartfon wydaje się, że od góry i po bokach jest praktycznie pozbawiony otaczającej go ramki. Efekt ten wymagał wielu skomplikowanych konstrukcyjnych zabiegów polegających na usunięciu/przeniesieniu czujników, głośnika i przedniej kamerki. Dzięki temu Mi MIX cechują dodatkowo następujące nowatorskie rozwiązania:

- po konwersji sygnału cyfrowego do analogowego następowało będzie jego przekazanie (materiał piezoelektryczny + naprężenia mechaniczne) na metalowe elementy znajdujące się wewnątrz smartfonu. Rozmówca usłyszy dźwięk jakby bezpośrednio z ekranu.

- na dolnym panelu znalazł miejsce ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy i 5-megapikselowy aparat selfie (ma być o 50% mniejszy od podobnych aparatów konkurencji)

Efekt tych zabiegów jest naprawdę świetny:

Xiaomi Mi MIX

Xiaomi Mi MIX

Xiaomi Mi MIX

Xiaomi Mi MIX

Wymusiły one jednak na konstruktorach pozbycie się fizycznych przycisków, które zastąpiły przyciski na ekranie. Wyświetlacz ten cechuje stosunek długości boków 17:9, co oznacza, że po odjęciu przestrzeni zajmowanej przez wspomniane przyciski stosunek ten przyjmuje wartość 16:9. Całość dopełnia wykonana wyjątkowo wytrzymałej ceramiki obudowa.

Xiaomi Mi MIX - specyfikacja:

- 6,4-calowy ekran (2040 x 1080 pikseli)

- Snapdragon 821

- aparat 16 MP (f/2.0, filmy 4K, dual LED)

- 4 lub 6 GB pamięci RAM

- 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej

- skaner linii papilarnych

- akumulator o pojemności 4400 mAh

Xiaomi Mi MIX trafi do sprzedaży w Chinach już 4 listopada. Ceny:

- Xiaomi Mi MIX 4 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej: 3499 juanów (ok. 2040 złotych netto)

- Xiaomi Mi MIX 6 GB RAM/256 GB pamięci wewnętrznej: 3499 juanów (ok. 2330 złotych netto)


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących