Xiaomi Mi Mix 4 - aparat pod wyświetlaczem będzie hitem?

Kolejny ze smartfonów Xiaomi pojawił się w bazie danych TENAA. Razem z certyfikatem ujawniono także kolejne dane techniczne telefonu.

Źródło: mysmartprice.com

Nadchodzący smartfon Xiaomi otrzymał właśnie certyfikat chińskiej agencji TENAA. Otrzymał on dokładnie taki sam numer modelu jak przy okazji pojawienia się w bazie CCC (China Compulsory Certification), czyli 2106118C.

Spodziewamy się, że Xiaomi zorganizuje specjalne wydarzenie w Chinach, które powinno odbyć się już w przyszłym miesiącu. Pierwsze informacje na temat eventu mówią, że chiński producent planuje pokazać na nim nadchodzące urządzenia oraz najnowszą odsłonę nakładki MIU 13. Jednym z urządzeń może być właśnie wspomniany Xiaomi Mi Mix 4, a jego pojawienie się w kolejnej bazie certyfikacyjnej zdaje się to potwierdzać.

Zobacz również:

Pierwsze doniesienia mówiły, że Mi Mix 4 ma być składanym smartfonem, jednak kolejne informacje temu zaprzeczyły, a Xiaomi miało skupić się na opracowaniu kamery umieszczonej pod ekranem. Najświeższe informacje pochodzą z bazy TENAA, w której telefon właśnie się pojawił.

Z dokumentów dowiadujemy się, że Mi Mix 4 ma pojawić się w dwóch wersjach: z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, lub z 12 GB pamięci podręcznej i 12 GB RAMu. W obu z nich znajdzie się mocny procesor Qualcomm Snapdragon 888. Zgodnie z przewidywaniami urządzenie będzie w stanie obsłużyć łączność 5G i będzie posiadało dwa miejsca na karty SIM. Za jego pracę najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie system Android 11 z autorską nakładką MIUI. Telefon ma posiadać także baterię o pojemności 4500 mAh oraz umożliwić ładowanie nawet 120 W. Nad taką technologią Xiaomi pracuje już od dłuższego czasu.

Tym, co ma w głównej mierze przyciągnąć nowych klientów do tego urządzenia jest z pewnością przednia kamera, która zostanie umieszczona pod ekranem. Xiaomi ma już od dłuższego czasu pracować na poradzeniem sobie z problemami, jakie niesie za sobą wprowadzenie tego rozwiązania, przy zachowaniu odpowiednio wysokiej jakości wyświetlanego obrazu. Ekran ma oferować rozdzielczość wyższą niż standardowe FullHD, a Xiaomi ma zaproponować specjalną konstrukcję.

Na ten moment chiński producent nie powiedział jeszcze, kiedy Xiaomi Mi Mix 4 będzie dostępny w sprzedaży. Możliwe, że dowiemy się tego podczas zbliżającego się wydarzenia w Chinach.

Źródło: mysmartprice