Xiaomi Mi Mix 4 w drodze. Na pokładzie stary system operacyjny!

Po prawie trzech latach na rynku pojawi się nowy smartfon z eksperymentalnej serii Mi Mix. Niestety nie będzie tak flagowy, jak mogło się nam wydawać.

Nie od dziś wiemy, że Xiaomi intensywnie pracuje nad nowym smartfonem ze swojej najwyższej, ekstrawaganckiej linii Mi Mix. Po niespełna trzech latach od premiery Mi Mix 3 z wysuwaną kamerką i w pełni bezramkowym ekranem, nadchodzi czas na nowy model, który wykorzysta wszystkie najnowsze zdobycze technologiczne.

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3

Z dostępnych informacji wynika, że Mi Mix 4 zadebiutuje na rynku w sierpniu 2021 roku. Data premiery jest nieprzypadkowa - właśnie wtedy Samsung przygotowuje wydarzenie Galaxy Unpacked, na którym zobaczymy nowe modele z elastycznymi ekranami. Debiutujący flagowiec od Xiaomi może być ich konkurentem.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Co za wiadomość! Xiaomi Mi Mix powraca. Premiera jeszcze w marcu.
  • Xiaomi Mix 4 na oficjalnym wideo unboxingowym

Co ciekawe samo Xiaomi przyznało się, że Xiaomi Mi Mix 4 pierwotnie zadebiutuje ze starszą wersją systemu operacyjnego. Najnowsze wydanie zostanie udostępnione jako aktualizacja OTA już po wprowadzeniu do sprzedaży.

Wang Hua z działu PR firmy Xiaomi przekazała, że inżynierowie nadal pracują nad dopracowaniem doświadczeń użytkownika z nakładką Xiaomi MIUI 13. Tym samym ogłoszono, ze minie jeszcze trochę czasu, zanim Chińczycy wprowadzą na rynek nową wersję nakładki. Debiut może zbiec się w czasie z premierą finalnej wersji Androida 12.

Tym samym oznacza to, że Xiaomi Mi Mix 4 zadebiutuje na rynku z Androidem 11 i nakładką MIUI 12.5. Informacja ta jest zgodna z raportem Digital Chat Station, który również sugerował, że pierwsze smartfony z preinstalowany MIUI 13 pojawią się w późniejszym okresie czasu.

Źródło inspiracji: gsmarena.com