Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

O godzinie ósmej rano czasu polskiego Xiaomi zaprezentowało w Pekinie oczekiwany smartfon Mi Mix Alpha. I jest to zdecydowanie urządzenie warte uwagi!

Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi Mi Mix Alpha - wcześniej nazywane Xiaomi Mi Mix 4 - to smartfon z OLED-owym wyświetlaczem waterfall, czyli wypełniającym nie tylko cały przód urządzenia, ale również rozlewającym się na jego boki i plecki, dzięki czemu mamy efekt "owinięcia" całej obudowy. Jedynie na górze i dole znajdują się tytanowe ramki o szerokości 2,15 mm. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy to imponujące 180,6%! Czegoś takiego jeszcze świat nie widział. Producent nazwał to rozwiązanie Surround Display. Co interesujące - urządzenie wykrywa, która stroną jest obrócone i odpowiednio przesuwa tam wyświetlane treści. Po bokach umieszczono wirtualne przyciski, wyczuwające siłę nacisku. W wyświetlacz został wbudowany głośnik. Jak podaje Xiaomi, do stworzenia tego niezwykłego wyświetlacza użyto szkła szafirowego, które cechuje bardzo dużą odpornością na zadrapania oraz uszkodzenia.

Aparat fotograficzny składa się z trzech obiektywów. Główny to imponujące 108 Mpix z sensorem 1/1,33 - co pozwala na osiągnięcie rozdzielczości 12032 x 9024 pikseli. Do tego dochodzi 8-krotny zoom optyczny, który w działaniu widać na fragmencie pokazu powyżej oraz optyczna stabilizacja obrazu i przysłona f/1,7. Mamy też ultraszerokokątny obiektyw 20 Mpix o kącie widzenia 117 stopni i przysłoną f/2,2 oraz teleobiektyw 12 Mpix z podwójnym zoomem optycznym i przysłoną f/2,0.

Pod obudową znajdziemy najsilniejszy obecnie procesor mobilny na rynku, czyli Snapdragon 855+ z obsługą 5G - Xiaomi udało się zintegrować w nim anteny dla wszystkich pięciu głównych częstotliwości. Procesor korzysta z 12GB RAM oraz ma 512GB miejsca na dane - jest to szyba pamięć UFS 3.0. Xiaomi Mi Mix Alpha wspiera szybkie ładowanie 40W.

Telefon zadebiutuje w Chinach 24 października. Jednak cena sprawia, że będzie to model dla nielicznych. W przeliczeniu z juanów wynosi ona ponad... 10 tysięcy złotych.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących