Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

O godzinie ósmej rano czasu polskiego Xiaomi zaprezentowało w Pekinie oczekiwany smartfon Mi Mix Alpha. I jest to zdecydowanie urządzenie warte uwagi!

Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

Xiaomi Mi Mix Alpha - wcześniej nazywane Xiaomi Mi Mix 4 - to smartfon z OLED-owym wyświetlaczem waterfall, czyli wypełniającym nie tylko cały przód urządzenia, ale również rozlewającym się na jego boki i plecki, dzięki czemu mamy efekt "owinięcia" całej obudowy. Jedynie na górze i dole znajdują się tytanowe ramki o szerokości 2,15 mm. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy to imponujące 180,6%! Czegoś takiego jeszcze świat nie widział. Producent nazwał to rozwiązanie Surround Display. Co interesujące - urządzenie wykrywa, która stroną jest obrócone i odpowiednio przesuwa tam wyświetlane treści. Po bokach umieszczono wirtualne przyciski, wyczuwające siłę nacisku. W wyświetlacz został wbudowany głośnik. Jak podaje Xiaomi, do stworzenia tego niezwykłego wyświetlacza użyto szkła szafirowego, które cechuje bardzo dużą odpornością na zadrapania oraz uszkodzenia.

Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

Aparat fotograficzny składa się z trzech obiektywów. Główny to imponujące 108 Mpix z sensorem 1/1,33 - co pozwala na osiągnięcie rozdzielczości 12032 x 9024 pikseli. Do tego dochodzi 8-krotny zoom optyczny, który w działaniu widać na fragmencie pokazu powyżej oraz optyczna stabilizacja obrazu i przysłona f/1,7. Mamy też ultraszerokokątny obiektyw 20 Mpix o kącie widzenia 117 stopni i przysłoną f/2,2 oraz teleobiektyw 12 Mpix z podwójnym zoomem optycznym i przysłoną f/2,0.

Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

Pod obudową znajdziemy najsilniejszy obecnie procesor mobilny na rynku, czyli Snapdragon 855+ z obsługą 5G - Xiaomi udało się zintegrować w nim anteny dla wszystkich pięciu głównych częstotliwości. Procesor korzysta z 12GB RAM oraz ma 512GB miejsca na dane - jest to szyba pamięć UFS 3.0. Xiaomi Mi Mix Alpha wspiera szybkie ładowanie 40W.

Xiaomi Mi Mix Alpha zaprezentowane

Telefon zadebiutuje w Chinach 24 października. Jednak cena sprawia, że będzie to model dla nielicznych. W przeliczeniu z juanów wynosi ona ponad... 10 tysięcy złotych.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących