Xiaomi Mi Mix powraca. Na pokładzie kamera pod ekranem.

Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu z rodziny Mi Mix. Ponad dwuletni Mi Mix 3 w końcu doczeka się następcy.

W 2016 roku Xiaomi zaprezentowało innowacyjny model Mi Mix, który w praktyce był koncepcyjnym telefonem wprowadzonym do seryjnej produkcji. Urządzenie wyróżniało się bezramkowym ekranem, kamerką do selfie umieszczoną na dole, szklaną obudową oraz charakterystycznym designem.

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4

Konsumenci polubili się z Mi Mix'em, a Xiaomi zdecydowało się na wprowadzenie kolejnych modeli. W 2017 roku zaprezentowano MI Mix'a 2, a w kwietniu 2018 roku jego ulepszoną wersję - Mi Mix 2s.

Zobacz również:

Ciepłe przyjęcie modelu Mi Mix 2s zachęciło Xiaomi do gruntowniejszego odświeżenia i pod koniec 2018 roku zaprezentowano Xiaomi Mi Mix 3 z wbudowanym sliderem. Model ten wywołał niemałe poruszenie, ale nie był idealny, czego dowiecie się z naszego testu tego smartfona.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Xiaomi nie wprowadziło żadnego nowego modelu z rodziny Mi Mix. Na szczęście posiadacze Mi Mix'a 3 i poprzednich modeli nie muszą się martwić. Wkrótce na rynku zadebiutuje Mi Mix 4.

Ice universe udostępnił na Twitterze rendery pokazujące możliwy wygląd Xiaomi Mi Mix 4. Smartfon posiada całkowicie bezramkowy front z ogromnym wyświetlaczem ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Pod panelem umieszczono aparat przedni.

Jeżeli Xiaomi Mi Mix 4 pojawi się na rynku w ciągu najbliższych miesięcy, Xiaomi stanie się jednym z pierwszych producentów posiadających w portfolio smartfon z aparatem umieszczonym pod ekranem. Technologia ta jest aktualnie rozwijana przez innych chińskich producentów smartfonów np. Oppo.

Pierwszym producentem, który wprowadził już do sprzedaży smartfon z kamerką umieszczoną pod wyświetlaczem jest ZTE. Model Axon 20 5G pojawił się w sprzedaży w 2020 roku, a producent szykuje się już do wprowadzenia następcy.

Xiaomi podczas projektowania Mi Mix 4 konsultowało się z firmą TCL będą pionierem w produkcji wyświetlaczy.

Ekran Mi Mix 4 poza obecnością czytnika linii papilarnych zaoferuje również zagięcia na każdej krawędzi.

W chwili obecnej nie wiemy kiedy na Xiaomi zaprezentuje Mi Mix 4. Z pewnością urządzenie otrzyma flagowe podzespoły i będzie wydajniejsze od Xiaomi Mi 11.

Źródło: gizmochina.com