Xiaomi Mi Note 10 - poznaliśmy polską datę premiery smartfonu

Xiaomi Mi Note - pierwszy na świecie smartfon ze 108 Mpix aparatem głównym, zostanie oficjalnie zaprezentowany w Polsce już w połowie listopada.

Wiemy już, że Xiaomi zaplanowało w Chinach konferencję na 5 listopada. Wówczas poznamy m.in. pierwszy samodzielny smartwatch firmy Mi Watch oraz smartfon Mi CC9 Pro. Chiński producent potwierdził również nadejście modelu Mi Note 10, który tak naprawdę zaoferuje nam to samo co CC9 Pro, ale jest przygotowany z myślą o światowych rynkach.

Choć początkowo wydawało się, że Mi CC9 Pro i Mi Note 10 poznamy tego samego dnia, to dzisiejsze rewelacje rzucają nowe światło na przyszłość tego drugiego modelu. Polski oddział Xiaomi poinformował, że nowe produkty firmy, w tym Mi Note 10 zostaną zaprezentowane 14 listopada w Warszawie.

Z dotychczasowych informacji wiemy, że Xiaomi Mi Note 10 zaoferuje nam 6,47-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości FullHD+, ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,2 GH (prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 730G), 6 GB, 8 GB lub 12 GB RAM oraz 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pokładzie smartfonu znajdzie się również bateria o pojemności 5170 mAh oraz aparat wyposażony w aż 5 obiektywów, sensor główny będzie mógł się pochwalić rozdzielczością na poziome 108 Mpix. Jak prezentują się zdjęcia zrobione przez ten aparat możecie zobaczyć m.in. tutaj.

Możemy śmiało założyć, że 14 listopada poznamy nie tylko wszystkie szczegóły specyfikacji Mi Note 10, ale także jego polską cenę. Spekuluje się również, że Xiaomi szykuje potężniejszy model smartfonu - Mi Note 10 Pro, który miałby otrzymać mocniejszy procesor - Snapdragon 855+. Niestety nie wiemy czy zostanie on zaprezentowany na tej samej konferencji co Mi Note 10.

źródło: xiaomi