Xiaomi Mi Watch Color - ujawniono ceny

trzy dni temu Xiaomi pokazało pierwsze zapowiedzi nowych smartwatchy, a dzisiaj poznaliśmy ceny i kilka szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej.

Xiaomi Mi Watch Color to nowa linia smartwatchy producenta. Należące do niej modele mają okrągły wyświetlacz AMOLED 1,39", pokazujący obraz w rozdzielczości 454x454 pikseli. Do dyspozycji użytkowników oddano ponad 110 różnych tarcz, co pozwoli dopasować wygląd inteligentnego zegarka do własnych preferencji. Szczelna obudowa zapewnia wodoodporność do głębokości 50 metrów, a w oprogramowaniu znajdziemy m.in. narzędzia do śledzenia aktywności ruchowej, pomiaru pracy serca oraz monitor snu. Urządzenia z tej serii zasila bateria 420 mAh, która - wedle słów Xiaomi - ma zapewniać do 14 dni pracy bez konieczności ładowania. Z innych elementów, znajdujących się w smartwatchu, warto wymienić moduły GPS oraz NFC, a także transmiter Bluetooth 5.0.

Xiaomi Mi Watch Color będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej i srebrnej. Cena za każdą z nich to równowartość 115 dolarów, czyli ok. 440 złotych. Sprzedaż rozpoczyna się już jutro o godzinie 10 rano - ale jak na razie tylko Chinach. Xiaomi nie zdradziło jeszcze, kiedy smartwatche będą dostępne w innych rejonach świata.