Xiaomi Mi Watch - poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nowego smartwatcha

Xiaomi pokaże swój pierwszy samodzielny smartwatch dopiero 5 listopada. Jednak już dzisiaj wiemy, że napędzany on będzie przez najnowszy SoC marki Qualcomm dedykowany wearables - Snapdragon Wear 3100.

Xiaomi szykuje nam sporo niespodzianek na przyszły tydzień. Wiemy już, że powróci seria smartfonów Mi Note, a teraz dowiadujemy się, że pierwszy samodzielny smartwatch producenta - Mi Watch, otrzyma topowy SoC od Qualcommu - Snapdragon 3100, który właśnie dzisiaj ma swoją oficjalną premierę.

Xiaomi w swoim portfolio ma już kilka smart zegarków, ale powstawały one w kooperacji z innymi markami bądź submarkami. Chiński producent zapragnął mieć swój odpowiednik serii Mi Band w kategorii smartwatchy. Okazuje się jednak, że Mi Watch w odróżnieniu od Mi Band, nie będzie należeć do najtańszych urządzeń.

Zobacz również:

  • Masz smartfon marki Xiaomi? Sprawdź, co czeka Cię po najnowszej aktualizacji systemu [27.03.2023]

Mi Watch otrzyma kwadratową kopertę, która łudząco przypomina tę zastosowaną w modelu Amazfit Bip, ta z kolei wyraźnie inspirowana była serią Apple Watch. Zegarek otrzyma dwa przyciski po prawej stronie (na wzór m.in. Apple Watch 5). Zdaniem chińskiego producenta ich zegarek może pracować całkowicie niezależnie od smartfonu, a to m.in. za sprawą wbudowanych modułów: GPS, NFC, Wi-Fi oraz Bluetooth, a także własnego głośnika i karty eSIM.

Taki zestaw ma sprawić, ze Mi Watch nie tylko będzie nam wygodnie służył podczas treningów, ale również podczas pracy. Prowadzenie rozmów niezależnie od smartfonu ma być jedną z kluczowych funkcji zegarka. Jak przystało na produkty Xiaomi, Mi Watch może również liczyć na ogromny akumulator (choć nie ujawniono jego pojemności).

Niestety za taką funkcjonalność przyjdzie nam sporo zapłacić, spekuluje się, że cena zegarka może wynieść nawet 2000 juanów, co przekłada się na około 1100 złotych. Taka cena oznacza, że Mi Watch w walce o klienta, rywalizowałbym m.in. z Samsung Galaxy Watch Active 2.

źródło: gsmarena.com/gearbest.com