Xiaomi Pad 5 bardziej użyteczny? MIUI 13 z nowymi funkcjami

Najważniejszy dla urządzeń mobilnych jest dobry, intuicyjny software. Xiaomi rozwija swój system operacyjny właśnie w tym kierunku.

xiaomi pad 5

Fot. Daniel Olszewski / PCWorld.pl

Wydaje się, że mobilne urządzenia z dużym ekranem powróciły do łask. Między innymi Xiaomi zaczęło produkować nie tylko nowe smartfony z rozkładanym ekranem, ale także po latach powróciło na rynek tabletów z ciepło przyjętym Xiaomi Pad 5. Aby ułatwić korzystanie z tych urządzeń, Xiaomi pracuje nad swoją nakładką MIUI, która ma oferować nowe funkcje dla dużych ekranów.

xiaomi mix fold

Fot. Xiaomi

W kodzie nowej wersji beta MIUI 13 analityk kacskrz odnalazł kilka nadchodzących funkcji, które mają ułatwić użytkowanie urządzeń z rozkładanym ekranem oraz tabletów.

Zobacz również:

features for big screen

Fot. kacskrz / XDA Developers

Urządzenia z rozkładanym ekranem dostaną kilka nowych funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość zmiany sposobu wyświetlania aplikacji na ekranie - użytkownik będzie mógł zmienić, czy mają one pojawiać się na ekranie zewnętrznym, czy wewnętrznym, a także czy mają zajmować cały ekran wewnętrzny, czy też tylko jego część. Ponadto możliwe będzie ustawienie zachowania ekranu wewnętrznego po jego złożeniu. Udostępnione zostaną też nowe ustawienia pływających okienek, jak i dodatkowe ustawienia tapet.

features for tablets

Fot. kacskrz / XDA Developers

Lista nadchodzących zmian dla tabletów jest trochę krótsza. Tablety również dostaną możliwość wyświetlania gier i aplikacji tylko na części ekranu, jednak najważniejszą zmianą będzie możliwość zastosowania innych sposobów ułożenia klawiszy na klawiaturze ekranowej. Umożliwi to podzielenie klawiatury na dwie części, co ma ułatwić niektóre sposoby wpisywania tekstu na dotykowym ekranie.