Xiaomi Redmi Note 8 Pro debiutuje w Chinach

Nowa wersja najpopularniejszego smartfona od Redmi już oficjalnie.

Xiaomi zaprezentowało dwa najnowsze smartfony przynależące do bestsellerowej serii Redmi Note. Mowa o Redmi Note 8 i ulepszonej wersji Pro. To telefony, które są bardzo popularne na rodzimym chińskim rynku, ale także na starym kontynencie.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro debiutuje w Chinach

Źródło: techadvisor

Redmi Note 8 Pro posiada 64 MP główny obiektyw. Trend na coraz większą rozdzielczość nadal trwa. W chwili obecnej to najtańsze urządzenie z takim aparatem. W Chinach trzeba za niego zapłacić około 200 dolarów.

Użytkownicy rzadko kiedy będą wykonywać fotografie w pełnej rozdzielczości. Telefon domyślnie łączy piksele, aby uzyskać lepszą jakość zdjęć. Z tyłu znalazło się również miejsce dla obiektywu szerokokątnego oraz makro i czujnika głębi.

Redmi Note 8 Pro wyposażono w 6,53 calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Za obliczenia odpowiada procesor MediaTek Helio G90T. Powinien on pozwolić na uruchomienie wszystkich najnowszych gier.

Urządzenie wyposażono w ogromną baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim 18 W ładowaniem za pomocą USB Typu C.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro debiutuje w Chinach

Źródło: techadvisor

Podstawowa wersja wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon 665 i posiada nieco mniejszą baterię o pojemności 4000 mAh. Nie zabrakło 18 W ładowania i 48 MP aparatu głównego. Urządzenie wyceniono na 999 yuanów (około 140 Euro).

Oba urządzenia posiadają gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm oraz czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy oraz kiedy urządzenia pojawią się w Polsce. Ze względu na znaczną popularność Redmi Note 7 oczekuje się, że Redmi Note 8 pojawi się w Polsce już niedługo.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących