Xiaomi RedmiBook 14 zmierza do Europy, premiera coraz bliżej

Według najnowszych informacji - Xiaomi RedmiBook 14, interesujący laptop chińskiego producenta, już niebawem może trafić do oficjalnej europejskiej dystrybucji.

Xiaomi RedmiBook 14 to wydany pierwotnie w maju tego roku laptop, który do tej pory dostępny był jedynie w rodzimym kraju producenta. Okazuje się jednak, że europejska premiera urządzenia jest znacznie bliżej niż nam się wydaje, a świadczy o tym m.in. opublikowany wczoraj wpis w bazie danych ECC (Euroazjatycka Komisja Gospodarcza), poświęcony Xiaomi RedmiBook 14.

Dzisiejsze rewelacje pokrywają się również ze stanowiskiem włodarzy Xiaomi, którzy zdradzili niedawno, że celem ich firmy jest wprowadzenie na światowe rynki większości swoich produktów. Warto tu przypomnieć, że chiński producent choć najbardziej znany ze smartfonów to oferuję również: sprzęt audio, kamery, powerbanki, wearables, laptopy, a nawet sprzęt gospodarstwa domowego.

Dla przypomnienia, Xiaomi RedmiBook 14 wyposażono w 14,1-calowy ekran o rozdzielczości FullHD. Laptop jest dostępny w trzech wariantach z procesorami Intel Core i3, Core i5 oraz Core i7. W zależności od wybranego modelu otrzymamy od 4 GB do 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB lub 512 GB dysk SSD. Producent zadbał również o usprawniony system chłodzenia i długi czas pracy urządzenia, który wynosi do 10 godzin użytkowania. Całość zamknięto w solidnej, aluminiowej obudowie.

Xiaomi RedmiBook 14 zmierza do Europy, premiera coraz bliżej

Najtańszy model RedmiBook 14 wyceniono w Chinach na 3199 juanów (około 1760 złotych). Musimy jednak liczyć się z tym, że europejska cena urządzenia będzie nieco wyższa.

źródło: gizmochina.com