Xiaomi chwali się Redmi K30 5G Speed Edtion z niezaprezentowanym procesorem

Xiaomi po raz kolejny wprowadza na rynek niemalże identyczne urządzenia. Redmi K30 5G w wersji Speed Edition posiada nowy procesor.

W grudniu zeszłego roku Xiaomi zaprezentowało nowy model Redmi K30 5G. To flagowy przedstawiciel submarki Redmi. Już podczas premiery widzieliśmy, że będzie to jeden z najważniejszych smartfonów 2020 roku w portfolio producenta. Podobnie było z zeszłorocznym Redmi K20, który później w Euorpie sprzedawany był jako Xiaomi Mi 9T.

Xiaomi chwali się Redmi K30 5G Speed Edtion z niezaprezentowanym procesorem

Źródło: gsmarena.com

Xiaomi znane jest z tego, że lubi wprowadzać na rynek wiele smartfonów które są bardzo podobne lub wręcz identyczne. W ten sposób Redmi K30 5G trafił już na rynek w kilku wariantach. Smartfon zadebiutował także jako POCO F2, a niedługo na rynku pojawi się POCO F2 Pro - odpowiednik Redmi K30 Pro.

Redmi K30 5G w bazowej wersji posiada procesor Snapdragon 765G. To pierwszy smartfon od Redmi z wbudowanym modemem sieci 5G. Na pokładzie znalazł się 64 MP aparat korzystający z matrycy Sony IMX686, ekran AMOLED oraz szybkie ładowanie o mocy 30 W.

Niedługo po premierze bazowej wersji na rynku pojawił się tańszy model Redmi K30 z modemem sieci 4G oraz mocniejsza konfiguracja z flagowym procesorem Qualcomm Snapdragon 865.

Zgodnie z wpisami na chińskiej platformie społecznościowej Weibo, Xiaomi przygotowuje się do prezentacji kolejnego smartfona z rodziny Redmi K30.

Konto Redmi na Weibo donosi o nadchodzącej premierze Redmi K30 5G Speed Edition. Urządzenie zadebiutuje 11 maja na platformie JD.com.

Redaktor portalu xda-developers przeglądając specyfikację techniczną zauważył, że urządzenie wykorzysta procesor Qualcomm Snapdragon 768G, który nie został jeszcze zaprezentowany. Obecność tego układu potwierdzona została w dwóch miejscach, więc raczej nie jest to błąd. Na obecność nowego układu wskazuje także dopisek Speed Edition w nazwie urządzenia.

Snapdragon 768G będzie zapewne odświeżoną wersją doskonale znanego nam Snapdragona 765G. Oznacza to, że możemy spodziewać się niewielkich wzrostów wydajności, a najnowszy Redmi K30 5G Speed Edition będzie pośrednim modelem pomiędzy zwykłym Redmi K30 5G, a modelem Redmi K30 Pro.

Xiaomi przygotowuje się także do prezentacji tańszego wariantu Redmi K30 - Redmi K30i.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Note 10.

Źródło: xda-developers.com