Xiaomi depcze Samsungowi po piętach. Sprzedaż wzrosła o 300%!

Xiaomi jest drugim największym producentem smartfonów na świecie. Czy Samsung, obecny lider, ma się czego obawiać?

Źródło: N.Tho.Duc / Unsplash

Wszystkie inne chińskie marki smartfonów skorzystały na międzynarodowym upadku Huawei (z wyjątkiem Honora), ale to jednak firmie Xiaomi przypadł największy kawałek tortu. Dzisiejsza wiadomość potwierdza ten fakt po raz kolejny. Jak podaje Canalys, w drugim kwartale 2021 roku Xiaomi było drugim największym producentem smartfonów na świecie pod względem sprzedaży.

Jak widać, Samsung nadal jest na pierwszym miejscu z 19% udziałem w rynku, choć Xiaomi depcze mu po piętach z wynikiem 17%.

Zobacz również:

Źródło: Canalys

Źródło: Canalys

Wysyłki Xiaomi wzrosły o ponad 300% w Ameryce Łacińskiej, 150% w Afryce i 50% w Europie Zachodniej. Niemniej jednak, średnia cena sprzedaży za sztukę jest nadal o 40% mniejsza niż Samsunga i 75% mniejsza w porównaniu do Apple. Firma niedawno uruchomiła więcej urządzeń premium (czytaj: droższych), dlatego z pewnością ma nadzieję, że w przyszłości uda się ten wynik poprawić.

Canalys podaje, że celem Xiaomi powinno być zwiększenie sprzedaży swoich najlepszych linii telefonów, takich jak Mi 11 Ultra. Może się to okazać jednak zbyt trudne, ponieważ Oppo i Vivo mają praktycznie dokładnie ten sam cel, a w przeciwieństwie do Xiaomi, wydają się być skłonni wydać znacznie więcej na konwencjonalny marketing.

Jeśli ten wzrost będzie kontynuowany w stałym tempie, Xiaomi może bardzo szybko wyprzedzić Samsunga i stać się liderem wśród światowych sprzedawców smartfonów.