Xiaomi mocno inwestuje w 5G, kolejne smartfony w drodze

Xiaomi ma ambitne plany, względem piątej generacji sieci komórkowej. Firma planuje wydać w przyszłym roku ponad 10 smartfonów z modemem 5G.

Xiaomi był jednym z pierwszych producentów na świecie, który zaprezentował swój smartfon z modemem 5G, a był nim Mi Mix 3 5G. Niedawno doczekaliśmy się również premiery modelu Mi 9 Pro 5G, a w przygotowaniu jest również wyjątkowy Mi Mix Alpha z elastycznym ekranem.

Trzy modele smartfonów z modemem 5G, to jednak zdecydowanie za mało dla chińskiej korporacji. Stojący na czele Xiaomi - Lei Jun, podczas swojego ostatniego wystąpienia (na World Internet Conference) zdradził, że jego firma chce dalej inwestować w technologię 5G. W przyszłym roku możemy spodziewać się ponad 10 smartfonów zdolnych do obsługi sieci piątej generacji. Przyszłoroczne urządzenia mają mieć reprezentantów w każdym przedziale cenowym, od niskobudżetowych urządzeń, po flagowce klasy premium.

CEO Xiaomi zdradził, że na decyzję jego firmy o skupieniu się na urządzeniach 5G, wpływ miała znakomita sprzedaż tegorocznych smartfonów, ze szczególnym uwzględnieniem Mi 9 Pro 5G. Ponoć sprzedaż tego konkretnego modelu, znacznie przekroczyła oczekiwania producenta. Dodatkowo, Xiaomi ma nadzieję, że rynek 5G będzie stale rósł, a szerszy dostęp do nowej technologii sprawi, że wzrośnie zapotrzebowanie na smartfony z modemami 5G.

Póki co, liderem sprzedaży smartfonów 5G pozostaje Samsung, jednak możemy być pewni, że w przyszłym roku koreańskiemu producentowi nie będzie już tak łatwo utrzymać tej pozycji. Oprócz Xiaomi, możemy spodziewać się, że do walki o klienta wejdzie również Huawei, a także Nokia czy Sony, które nie ukrywają, że również mają w planach smartfony 5G. Nie zapominajmy również o Apple, które, jeśli wyposaży przyszłoroczne iPhone'y w modemy 5G, może sporo namieszać na rynku.

źródło: reuters.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących