Xiaomi na siódmym miejscu listy Fortune

W zestawieniu prestiżowego pisma Fortune, Xiaomi znalazło się na siódmej pozycji wśród firm z największym potencjałem rozwojowym.

Ranking Fortune powstał we współpracy z firmą konsultingową BCG i nosi nazwę Future 50 list. Zebrano w nim firmy, które mają największy potencjał rozwojowy, czyli takie, jakie w najbliższych latach będą mieć wpływ na świat - i oczywiście coraz więcej zarabiać. Warto zauważyć, że Xiaomi jest jedynym producentem smartfonów w tym zestawieniu. Firma wypuściła na rynek pierwszy telefon w 2011 roku, a od tego czasu notuje bezustanny wzrost. W tym momencie zatrudnia ok 17 tysięcy pracowników, jej przychód wyniósł 27,9 miliardów dolarów, z czego 1,6 miliarda to czysty zysk.

Xiaomi na siódmym miejscu listy Fortune

Niemal połowa firm na liście Future 50 list związana jest z sektorem telekomunikacyjnym. Najbliższy Xiaomi branżowo jest Alphabet, czyli Google ze smartfonami Pixel, który został sklasyfikowany na 18. pozycji. A pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

  1. Workday
  2. Square
  3. ServiceNow
  4. Contemporary Amperex Technology
  5. Spotify
  6. Atlassian
  7. Xiaomi
  8. Ctrip.com
  9. Salesforce
  10. Vertex Pharmaceuticals

Ze znanych marek warto zauważyć firmy Nvidia (pozycja 26) oraz Tesla (numer 48). Z cała listą można zapoznać się na tej stronie - każda ma swój opis, uzasadniający takie, a nie inne miejsce w zestawieniu.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących