Xiaomi nadal będzie preinstalować aplikacje Telefon i Wiadomości od Google

Na wszystkich nowych smartfonach Xiaomi sprzedawanych globalnie pojawią się aplikacje Telefon oraz Wiadomości od Google'a. Zastąpią one programy wbudowane w MIUI.

Od czasu premiery Xiaomi Mi 9T Pro, która odbyła się kilka miesięcy temu na wszystkich nowych urządzeniach chińskiego producenta sprzedawanych globalnie pojawiły się dwa nowe preinstalowane programy. Mowa o Telefonie i Wiadomościach od Google.

Xiaomi nadal będzie preinstalować aplikacje Telefon i Wiadomości od Google

Xiaomi na swoim oficjalnym forum poinformowało właśnie, że wszystkie nowe telefony posiadać będą aplikację Telefonu i Wiadomości od Google'a. Nowe urządzenia Xiaomi z oprogramowaniem w wersji Global lub EEA ROM nie posiadają już zainstalowanego MIUI dialer oraz autorskiej aplikacji do obsługi wiadomości SMS. Chińczycy rezygnują z nich i korzystają obecnie z rozwiązań dostarczonych bezpośrednio przez Google. Decyzja ta została podjęta w obawie o "prawa i ograniczenia dotyczące prywatności na całym świecie".

Jednocześnie Xiaomi poinformowało, że aplikacje Wiadomości i Telefon od Google wykorzystują Usługi Google. W chwili obecnej brakuje informacji na temat starszych modeli. Nie przewiduje się, aby podczas ich aktualizacji Xiaomi zamieniło systemowe aplikacje telefonu i wiadomości na ich odpowiedniki od Google'a.

Migracja na aplikacje od Google'a oznacza brak możliwości nagrywania rozmów, ale producent obiecuje, że opcja ta pojawi się w oprogramowaniu MIUI 11 do końca tego roku.

Źródło: gsmarena.com, forum MIUI


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących