Xiaomi nas nie oszczędza - Mi 11 Pro z jedynym takim ekranem na rynku

Samsung odchodzi od zaokrąglania ekranów, a Xiaomi zaprezentuje Mi 11 Pro z wyświetlaczem Quad-Curve Display. Już widzę te problemy z jego zabezpieczeniem.

Zagięte ekrany AMOLED były prawdziwą rewolucją w 2014 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy Samsung zaprezentował Galaxy Note Edge z zakrzywionym panelem AMOLED, który mógł służyć jako zegarek nocy. Od tamtej pory na rynku pojawiło się wiele nowych modeli z tego typu wyświetlaczami, ale stopniowo od 2019 producenci odchodzą od tego rozwiązania. Mocno zagięte wyświetlacze mają problemy z ulotami światła na krawędziach (Mate 40 Pro) oraz odbijaniem się refleksów świetlnych na krawędzi załamania szkła.

Xiaomi Mi 11 Pro
Źródło: techdroider

Xiaomi Mi 11 Pro

Źródło: techdroider

W czasach, gdy Samsung i Apple wprowadzają smartfony z całkowicie płaskimi ekranami, Xiaomi idzie w zupełnie przeciwną stronę. Nadchodzący Mi 11 Pro zaoferuje nowy ekran Quad-Curve Display. Jak sama nazwa wskazuje wyświetlacz charakteryzować się będzie zagięciem na każdej z krawędzi. Dotychczas zakrzywione ekrany zachodziły na ramkę jedynie na dłuższych bokach.

Zobacz również:

  • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty

Ekran Quad-Curve Display z pewnością będzie świetnie wyglądał, ale obawiam się, że nie będzie zbytnio praktyczny. Nawet jeżeli Xiaomi poradzi sobie ze stworzeniem odpowiednio jasnego panelu, który zniweluje refleksy świetlne na zakrzywieniu, to użytkownicy będą mieli ogromny problem z zabezpieczeniem wyświetlacza szkłem hartowany. Z pewnością chcieliby to zrobić, ponieważ zakrzywione wyświetlacze są bardziej podatne na uszkodzenie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje 50 Mp aparat główny z dwoma matrycami pomocniczymi. Mowa o 16 Mp aparacie ultraszerokokątnym oraz 12 Mp teleobiektywem.

Xiaomi Mi 11 Pro zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021 roku.

Źródło: Twitter.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: