Xiaomi nie zwalnia tempa. Nowy smartfon Mi 4 i tania opaska MiBand nadchodzą

Xiaomi to chińska firma zajmująca się produkcją urządzeń mobilnych, która odnosi bardzo duże sukcesy. Do oferty producenta dołączył właśnie kolejny model smartfona Mi 4, a w niedalekiej przyszłości konsumenci będą mogli zakupić też bardzo tanią opaskę MiBand.

Na chińskim rynku działa wiele firm, które osiągają sukcesy na rynku mobilnym. Jednym z młodszych graczy, o którym jest teraz głośno na całym świecie, jest Xiaomi. W firmie tej znalazł pracę Hugo Barra, jeszcze nie tak dawno temu był zatrudniony w Google. Od tego czasu o Xiaomi pisze i mówi się na całym świecie.

Chiński producent znany jest z tego, że oferuje w bardzo korzystnych cenach smartfony o świetnej jak na półkę cenową specyfikacji. Najnowszy Mi 4 podobnie jak poprzednicy ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości i podzespoły, których nie powstydziłyby się sztandardowe modele uznanych na mobilnym rynku firm.

Mi 4 ma być najlepszym dotychczas wydanym smartfonem od Xiaomi. Producent zdecydował się na pięciocalowy ekran Full HD produkcji Sharpa. Urządzenie napędza zaś procesor Qualcomm Snapdragon 801, obecny w topowych produktach takich firm jak Sony, Samsung, HTC i LG. Specyfikację dopełnia 3 GB pamięci RAM i 16 lub 64 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika. W Xiaomi Mi 4 znalazł się też aparat 13 megapikseli, przednia kamerka 8 megapikseli. Wersja o mniejszej pojemności ma kosztować mniej więcej 320 dolarów, a edycja z 64 GB pamięci około 400 dolarów.

Oprócz tego chińska firma planuje wydanie opaski do mierzenia aktywności sportowej. W przeciwieństwie do dość drogich produktów innych firm z tego segmentu, MiBand ma być ofertowany w bardzo atrakcyjnej cenie. Producent celuje w kwotę około 13 dolarów za takie urządzenie, które będzie w stanie działać przez miesiąc bez ładowania baterii.

źródła: independent.co.uk i thenextweb.com