Xiaomi numerem 1 na chińskim rynku. Detronizuje Samsunga

Firma Xiaomi radzi sobie wyśmienicie na rodzimym rynku. Po czterech latach objęła na nim pozycję lidera w sprzedaży smartfonów.

Chińska firma Xiaomi powstała zaledwie cztery lata temu. Radzi sobie jednak świetnie, co potwierdziły ostatnie dane na temat jej udziałów w rynku smartfonów, z których wynika, że obecnie wynoszą one 5,1%. Mamy więc tutaj do czynienia z ogromnym skokiem popularności, ponieważ rok wcześniej chiński producent uzyskał wynik na poziomie zaledwie 1,8%. Co ważne, pozwoliło mu to na zajęcia piątego miejsca na świecie i wyprzedzenie tym samym koreańskiej firmy LG.

Chiny zdobyte!

Dzisiaj wiemy już też, że firma Xiaomi odniosła ogromny sukces na rodzimym rynku. Wedle firmy analitycznej Canalys w II kwartale 2014 roku sprzedała bowiem na nim najwięcej smartfonów (14%). Tym samym zdetronizowała liderującego pod tym względem od dwóch lat Samsunga.

Warto też dodać, że zajmujący obecnie drugą pozycję (12% rynku) koreański producent być może w następnym notowaniu zaliczy kolejny spadek. Tuż za nim czai się bowiem kolejny chiński konkurent, firma Lenovo, która sprzedała tylko 200 tysięcy mniej smartfonów.