Xiaomi odpowiada na nowe iPhone’y. W cenie jednego proponuje klientom zestaw produktów

Chyba nikt nie spodziewał się, że najnowsza generacja smartfonów Apple będzie tania. W tym roku za najbardziej rozbudowany wariant iPhone’a Xs Max trzeba będzie zapłacić w Polsce ponad 7 tys. złotych. W takich sytuacjach nie brakuje chętnych do dokopania amerykańskiemu producentowi. Stosowną żartobliwą ripostę przygotowało chińskie Xiaomi.

iPhone Xs. Fot. Apple

Xiaomi przygotowało specjalne zestawy produktów, których cena odzwierciedla jednostkowy koszt każdego z modeli nowych iPhone’ów na rynku chińskim - Xs, Xs Max oraz Xr. Jak się okazuje w każdym z nich znajdziemy całkiem sporo sprzętu Xiaomi - smartfonu, notebooka, opaskę fitness oraz słuchawki. Producent chce w ten sposób uwidocznić horrendalnie wysokie ceny nowych telefonów Apple.

Zestaw o nazwie Xiaomi Xs składa się ze smartfonu Mi Mix X (8 GB RAM i 256 GB przestrzeni na dane, notebooka Mi Notebook Air 13,3 cala, opaski fitness Mi Band 3 oraz słuchawek Mi Bluetooth Mini. W pakiecie Xiaomi Xs Max znajdziemy za to flagowy telefon Mi 8 (6 GB RAM i 128 GB miejsca na dane), notebooka Mi Notebook Pro, wspomnianą wcześniej opaskę i słuchawki. Najtańszy z zestawów, czyli Xiaomi Xr zawiera smartfon Xiaomi Mi 8 SE (6 GB RAM i 128 GB przestrzeni na dane) oraz notebooka Mi Notebook Air 12,5 cala. Opaska i słuchawki są takie same jak w innych pakietach.

Czytaj też: iPhone Xs, Xs Max oraz Xr - poznajcie najnowszą generację smartfonów Apple

Przy okazji warto przypomnieć polskie ceny smartfonów Apple, które kształtują się następująco:

iPhone Xs 64 GB - 4 979 złotych

iPhone Xs 256 GB - 5 729 złotych

iPhone Xs 512 GB - 6 719 złotych

iPhone Xs Max 64 GB - 5 479 złotych

iPhone Xs Max 256 GB - 6 229 złotych

iPhone Xs Max 512 GB - 7 219 złotych

Oczywiście pod względem jakości wykonania i wydajności nie możemy oczekiwać, że produkty Xiaomi będą w stanie w jakikolwiek sposób dogonić sprzęt Apple. Chińczycy w ten sposób pokazują jednak, że kupno telefonu za tak duże pieniądze może być lekką przesadą. Wszystko zależy od potrzeb oraz indywidualnych preferencji użytkowników.