Xiaomi odświeża swój hit - oto hulajnoga Xiaomi 1S Electric Scooter

Po niespełna czterech latach na rynku debiutuje następca Xiaomi Mi Electric Scooter - najpopularniejszej hulajnogi elektrycznej w naszym kraju.

W 2016 roku Xiaomi zdecydowało się na odważny krok. Chińczycy wprowadzili na rynek hulajnogę z napędem elektrycznym. Xiaomi Mi Electric Scooter z miejsca stał się hitem sprzedażowym nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. Polscy konsumenci masowo zaczęli wykupować zapasy magazynowe jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem produktu nad Wisłę.

Xiaomi odświeża swój hit - oto hulajnoga Xiaomi 1S Electric Scooter

Źródło: xiaomitoday.com

Co ciekawe w 2017 roku hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Red Dot Product Design Award. Teraz po czterech latach od premiery nadszedł czas na zaprezentowanie następcy.

Zobacz również:

Już niedługo ze sklepów zniknie Xiaomi Mi Electric Scooter. Jego miejsce zastąpi nowszy modele Xiaomi 1S Electric Scooter.

W przypadku tak popularnego produktu Xiaomi musiało bardzo ostrożnie wprowadzać nowe zmiany. Już po pierwszym rzucie oka na nową hulajnogę widać, że jest to udana ewolucja poprzednika.

Największą zmianą w stosunku do Xiaomi Mi Electric Scooter jest dodanie interaktywnej tablicy rozdzielczej umieszczonej na kierownicy. Znajdziemy na niej prędkościomierz wyskalowany w kilometrach lub milach na godzinę (w zależności od regionu), wskaźnik trybów, sygnalizacje oświetlenia, odpowiednik samochodowego Check Engine oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Xiaomi odświeża swój hit - oto hulajnoga Xiaomi 1S Electric Scooter

Źródło: xiaomitoday.com

Ciekawą nowością jest ikonka konserwacji hulajnogi, która informować będzie o błędach silnika i napędu.

Xiaomi 1S Electric Scooter wygląda bardzo podobnie do poprzednika. Konstrukcja wykonana jest ze stopu aluminium lotniczego. Masa własna to 12,5 kg, a maksymalne obciążenie nadal wynosi 100 kg. Nie zabrakło także systemu szybkiego składania.

Nowy model zasilany jest za pomocą zintegrowanego z kołem przednim silnika bezszczotkowego, którego żywotność wyliczono na 3000 godzin. Moc znamionowa wynosi 250 W, ale silnik posiada możliwość chwilowego zwiększenia mocy do 500 W. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 25 km/h. Deklarowany przez producenta zasięg to nawet 30 km na jednym ładowaniu.

Hulajnoga Xiaomi 1S posiada trzy tryby pracy: oszczędzania energii, normalny oraz sportowy.

Xiaomi 1S Electric Scooter pojawi się w sklepach w najbliższej przyszłości.

Interesujesz się hulajnogami elektrycznymi? Sprawdź nasz test Ninebot by Segway KickScooter ES2.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Electric Scooter.

Źródło: xiaomitoday.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: